İsanbul ve Silopi'de aramalar boş çıktı

İsanbul ve Silopi'de aramalar boş çıktı
İsanbul ve Silopi'de aramalar boş çıktı

Önceki gün Üsküdar?ın Vaniköy sahilinde bir balıkçının oltasına el bombası takılmıştı, dün bu bölgede arama yapıldı. FOTOĞRAF: FİLİZ KİNİK / AA

İSTANBUL / ŞIRNAK - Üsküdar Vaniköy sahilinde önceki gün bir balıkçının oltasına el bombası takılınca polis dün sahilde dalgıçların katılımıyla arama başlattı. Silopi’de ise Ergenekon savcılarının  gönderdiği krokiye göre kazı yapıldı. Vaniköy Parkı’nda önceki gün gece saatlerinde bir balıkçının oltasına eski ve fünyesi üzerinde bulunan el bombası takılmıştı. Dün sabah patlayıcının çıktığı noktaya, deniz polisi geldi. Dalgıç polisler, mühimmat araması için dalış yaptı. Ancak mühimmat ya da silah bulunamadı.
Beykoz Çubuklu sahilinde yapılan aramalarda ele geçirilen malzemelerin tam dökümü de ortaya çıktı. Buna göre denizden 2 binden fazla fişek, elektrikli fünye, birer adet içi boş el bombası, sert plastik ateşleme grubu, el bombası maşa grubu, kartal kanatları bulunan bröve, iki adet üzerinde SAT yazılı levha, silah parçaları çıktı.”
Öte yandan daha önce çok sayıda kemik parçasının bulunduğu Silopi’de Ergenekon savcılarının gönderdiği bir kroki çerçevesinde kazı çalışması yapıldı. Cudi Dağı eteklerindeki Nasri Mevkii’ndeki kazılarda herhangi bir bulguya rastlanmadı. (Radikal, dha)