IŞİD ateş açtı: Kilis'te 1 astsubay şehit oldu

IŞİD ateş açtı: Kilis'te 1 astsubay şehit oldu
IŞİD ateş açtı: Kilis'te 1 astsubay şehit oldu
5 kişilik IŞİD militanı pikapla sınırdaki askerlere ateş açtı. Saldırıda Astsubay Yalçın Nane şehit oldu, 2 uzman çavuş yaralandı. Bir IŞİD militanı ise çatışmada öldürüldü. Çatışmanın bitmesinin ardından güvenli bölgeye çekilen birlikler sınırda teyakkuz halinde bekliyor.

RADİKAL - 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanı karşısına bir pikapla gelen ağır silahlı 5 kişilik IŞİD mensubu, sınırdaki askerlere ateş açtı. Ateşe karşılık veren güvenlik güçleriyle IŞİD militanları arasında çatışma çıktı. Bir astsubayın şehit edilmesi, 2 uzman çavuşun yaralanmasıyla sonuçlanan çatışma sonrası, 1 IŞİD militanı 1 roketatar, 1 kalaşnikof ve çok sayıda mühimmatla ele geçirildi. IŞİD militanına ait ceset, sınırdan alınarak karakolun bahçesine getirildi. Olayda, IŞİDe ait pikap ve iki araç tank atışıyla imha edildi.IŞİD ile devam eden çatışma saat 19.40 sularında sona erdi. Sınırdaki birlikler güvenli bölgeye çekildi. Birlikler sınırda teyakkuz halinde. Birliklere komuta eden Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan, geceyi askerlerle mevzide geçirecek.

Bu arada, güvenlik güçleri Suriye'nin Azez kentine bağlı Ayyuşa köyündeki DAEŞ mevzilerini tank, zırhlı araç ve büslerle ateş altına aldı. Bölgeye çok sayıda özel harekat timi, çok sayıda asker, tanklar sevk edildi. Gaziantep 5.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan çatışmanın devam ettiği bölgeye gitti. Bölgede çatışmalar devam ediyor.

Yeni Şafak: Türkiye'nin tankları Suriye'ye girdi

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, "İlk ateş maalesef bir astsubayımız şehit oldu, 2 uzman çavuşumuz ise yaralandı. Ellerinden yaralanan askerlerimiz 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumları iyi" dedi. Tapsız, saldırıda şehit olan askerin isminin Astsubay Yalçın Nane olduğunu söyledi. Hastaneye kaldılan Uzman Çavuş Fatih Kurt ve Necef Çanaktepe'nin hayati tehlikesi bulunmuyor.

Diyarbakır'dan F-16'lar havalandı

IŞİD'e katılmak isteyenler bu bölgeden Suriye'ye geçiş yapıyordu. Erken saatlerinde Kilis Valiliği, Suriye sınırındaki 2 bölgenin, 5 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini duyurmuştu. 

Türkiye ve ABD, İncirlik Üssü'nün kullanımı için anlaştı iddiası

TUĞGENERAL DOĞAN GECEYİ MEVZİDE GEÇİRİYOR

Çatışmanın sonra ermesinin ardından bölgeye gönderilen çok sayıda tank ve zırhlı araç mevzilerindeki yerlerini koruyor. Sınırın karşı tarafındaki DAEŞ mensuplarının konuşlandığı Halep'in Azez ilçesine bağlı Ayyuşa köyünde ölü ve yaralıların bulunduğu belirtildi.
Güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarının telsiz görüşmelerinden, yeni bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğu yönündeki duyumlar alması üzerine kritik noktalardaki görevli birlikler uyarıldı. Teyakkuz durumuna geçen hudut birlikleri, sınırın karşı tarafından gelebilecek her türlü terör saldırısına karşı gerekli önlemi aldı.
Öte yandan bölgeye gelen ve birliklere komuta eden Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan'ın geceyi askerlerle mevzide geçireceği öğrenildi.

IŞİD'LİNİN CENAZESİ GAZİANTEP'E GÖNDERİLDİ

Kilis'te, jandarma astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin şehit olduğu çatışmada güvenlik güçlerince ölü ele geçirilen IŞİD üyesinin cenazesi, otopsi için Gaziantep'e gönderildi.
Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde Suriye sınırındaki Dağ Hudut Karakolu'nda jandarma astsubay Mehmet Yalçın Nane'yi şehit eden, 2 jandarma uzman çavuşu da yaralayan ateşi açtığı belirtilen ve güvenlik güçlerince verilen karşılıkta ölü ele geçirilen kimliği henüz belirsiz IŞİD üyesinin cesedi, Kilis Devlet Hastanesi morgundan otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

SINIRDAN SİLAH SESLERİ GELDİ

1 jandarma astsubayın şehit olduğu, 2 jandarma uzman çavuşun da yaralandığı çatışmanın yaşandığı bölgede gece saatlerinde silah sesleri duyuldu.

(DHA)