IŞİD militanı Aksaray'da yakalandı

IŞİD militanı Aksaray'da yakalandı
IŞİD militanı Aksaray'da yakalandı
Irak ve Suriye'de IŞİD'le birlikte çok sayıda çatışmaya katıldığı öne sürülen Mahsun D., eşini ve çocuğunu Suriye'ye getirmek için Türkiye'ye dönünce Aksaray'da yakalandı.

RADİKAL - IŞİD militanı olduğu öne sürülen 19 yaşındaki Mahsun D., Aksaray’da yakalandı. Türkiye ’ye kaçak yollarla girdiği belirtilen Yozgat’ın Şefaatli ilçe nüfusuna kayıtlı Mahsun D.’nin, Irak ve Suriye’de çok sayıda çatışmaya katıldığı İstanbul ’da oturan eşi ve 2 çocuğunu Musul’a götürmek için ailesinin yanına gitmek üzere Türkiye’ye girdiği ileri sürüldü.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, IŞİD militanı bir kişinin kaçak yolla Türkiye’ye girdikten sonra yolcu otobüsüyle İstanbul’a gitmek üzere olduğunu belirledi. Bunun üzerine bugün sabah saatlerinde harekete geçen jandarma yolcu otobüsünü Aksaray-Adana karayolu kent girişinde durdurdu.

IŞİD militanı olduğu öne sürülen Mahsun D., gözaltına alındı. D.’nin jandarmaya verdiği ilk ifadesinde Musul’da IŞİD’e ait bir karakolda 6 aydır görev yaptığı bugüne kadar Irak ve Suriye’de çeşitli operasyonlara katıldığını, eşi ve 2 çocuğunu Musul’a götürmek içinde İstanbul’da oturan ailesinin yanına gitmek üzere olduğunu söylediği öğrenildi. Mahsun D. yapılan sorgulamanın ardından Adliyeye sevk edildi.
DHA-Hasan BÖLÜKBAŞ

"Van Cezaevi'ne gelen sarıklılar IŞİD'e katılmamızı istiyor" iddiası

IŞİD, Ninova'da antik heykelleri parçaladı

'Cihatçı John'un kimliği açıklandı