IŞİD, vahşet görüntülerini çocuklara izletti

IŞİD, vahşet görüntülerini çocuklara izletti
IŞİD, vahşet görüntülerini çocuklara izletti
IŞİD'in, dün yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Muaz el- Kesasibe'ye ait görüntüleri dev ekranlar kurarak insanlara izlettiği ortaya çıktı.

RADİKAL - Örgütün yayınladığı yeni videoda yer alan bir çocuğun infaz anını gülerek izlediği görülüyor.

IRAK ve Şam İslam Devleti (IŞİD) aralık ayında Suriye ’nin Rakka kentinde uçağını düşürdükten sonra esir aldığı Ürdünlü pilot Kesasibe’yi (26) demir bir parmaklığın içinde diri diri yaktığı videoyu dün yayımladı.

22 dakikalık videoda önce Kesasibe, IŞİD’e yönelik olarak ABD liderliğindeki çok uluslu koalisyonun hava saldırılarına Körfez ülkelerinin verdiği desteğe dair konuşuyor.

Üzerinde ABD’nin Guantanamo’daki tutuklulara giydirdiği turuncu kıyafetlerin benzerinden giydirilen Kesasibe, daha sonra demir bir kafesin içine konularak diri diri yakılıyor.

DEV EKRANLARDA İZLETTİLER
IŞİD’in dün yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Kesasibe’nin görüntülerini dev ekranlarda insanlara izlettiği ortaya çıktı.

IŞİD’in kontrolü altındaki Suriye’nin Rakka kentinde kurulan dev ekranlarda vahşet görüntüleri tekrar tekrar izletildi.


  http://www.radikal.com.tr/128674412867446

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum - user667877

  - momentum, halk otobüsünü yakanların mit görevlisi olduğunu bizzat eski içişleri bakanı açıkladı. Sen de onlara sor istersen...

  ? - user979466

  Momentum, daha geçenlerde İdris Naim Şahin açıkladı; senin bahsettiğin olayları, bizzat MİT adına çalışanlar yapmış. Gündemi mi takip etmiyorsun yoksa bilerek kafa mı karıştırıyorsun, anlayamadım.

  - momentum

  kurdolog, PKK'lılara sor, onlar sana açıklasın. Halk otobüslerinde ve mağazalarda insanlar topluca nasıl ateşe verilip seyredilir, açıklasınlar sana. Bizde bu işi tek bilen onlar.

  bu mu Islam? - radi11

  Bu adi bile koyulamaz, vahset, barbarlagin Islam ile ilsikisi nedir? Bu Islamin sonu demek degil mi?

  İsrail vahşetine devam ediyor - gundi ghandi

  Bütün dünya IŞİD'in yaktığı bir kişiye odaklandırılırken İsrail yeni yerleşim yerleri kurup insanların evlerini başlarına yıkmaya ve katletmeye devam ediyor. Zaten istenilen de bu değil mi? daha geçen sene 2000'den fazla insanı fosfor bombalarıyla yakan israil'le ilgili artık tek satır yazı yok.

  bu nasil bir vahsettir.. - kurdolog

  insan insana bu vahseti nasil yapar aklim almiyor.. bu olayi izledigimden beri aklimdan cikmiyor cigliklar... birini atese verip on oylece seyredebilmek mumkun mu..? bu vahseti yapanlarin yureklerini tas eden sey nedir.. o kadar cok soru soruyorum ki kendime sordugum sorular bas agrisi yaratiyor.. ama insanligin gidisati gercekten iyi degil ve her gecen yil gaddarlik daha da artiyor..