IŞİD'e giden Endonezyalı ve Fransızlar yakalandı

IŞİD'e giden Endonezyalı ve Fransızlar yakalandı
IŞİD'e giden Endonezyalı ve Fransızlar yakalandı
Adana'da bir otele yapılan baskında, IŞİD saflarına katılmak üzere Türkiye'ye geldiği belirlenen 5 Endonezyalı ve 2 Fransız yakalandı. Fransız çiftin 2 yaşındaki çocuklarıyla IŞİD'e katılmak istemeleri de dikkat çekti.

RADİKAL - Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bir otelde Suriye'ye gitmek üzere yabancı uyruklu vatandaşların toplandığı yönünde aldığı ihbar üzerine harekete geçti. Otele baskın yapan ekipler, Suriye'ye geçerek IŞİD saflarında savaşmak için ülkelerinden toplanma merkezi olarak belirledikleri Adana'ya gelen Endonezya uyruklu F.L., F.A.R., S.A.J., A.A.H., W.Y ile Fransız T.B. işe L.B. gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek, tercüman eşliğinde ifadeleri alınan Endonezya ve Fransız vatandaşları, daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından adliyeye sevk edildi.

ÇOCUKLARINI BIRAKMADILAR

Fransız çiftin, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri ve sağlık kontrolünden geçirilişleri sırasında 2 yaşındaki çocukları M.F.'yi de yanlarından ayırmamaları dikkat çekti. (Akif ÖZDEMİR/ADANA/DHA) 

 

KİLİS'TE IŞİD'E GİDEN 5 KİŞİ YAKALANDI

Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde, IŞİD'e katılmak için Suriye'ye geçmek isteyen 5 yabancı uyruklu yakalandı. Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Elbeyli'de sınırı geçmeye çalışan 5 kişi yakalandı. Valilik açıklamasında, "Elbeyli İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan çalışmada DAEŞ bölgesine geçecekleri tespit edilen 5 yabancı uyruklu şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslar hakkında adli ve idari tahkikata başlanılmıştır" denildi.