'IŞİD'in eline düşmemek için intihar eden Ceylan' haberi yalanlandı

'IŞİD'in eline düşmemek için intihar eden Ceylan' haberi yalanlandı
'IŞİD'in eline düşmemek için intihar eden Ceylan' haberi yalanlandı
Kobani'de 19 yaşındaki Batmanlı Ceylan Özalp'in IŞİD'in eline düşmemek için son kurşunuyla intihar ederek yaşamına son verdiği öne sürülmüştü. Ancak bu haberlerin doğru olmadığı açıklandı.

RADİKAL - Kobani bölgesinde IŞİD ile savaşan YPG içinde Türkiye 'den giden bazı Kürt gençleri de yer alıyor. Bu gençlere ilişkin bazı haberler de sosyal medya üzerinden yayılıyor. Son olarak, IŞİD ile savaşmak için Batman'dan Kobani'ye giden 19 yaşındaki Ceylan Özalp adlı genç kadının IŞİD’in eline esir düşmemek için kendini öldürdüğü öne sürülmüştü.

Ancak bölgedeki gelişmeleri yakından izleyen Kürt kaynakları haberin doğru olmadığını belirterek, çıkan haberlere tepki gösterdiler.


  http://www.radikal.com.tr/121671912167196

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU nasil gazetecilik..? - user778657

  5N1K: = Ciddiye alinacak, ve habercilik ve gazetecilig degeri olmayan bir karalama bu... Bir haberde eger buna (5N-1K) cevap veremiyorsaniz haberi ciddiye almamak gerekiyor. Sayet haber degil de yorumsa bunun acikca makale de bildirilmesi gerekiyor. Bülgeye yakin baz kürt kaynaklari tepki göstermis / yalanlamis... Yani sari cizmeli memed aga ya göre birilerinin söyledigi bir sey baska birilerinin söyledigi baska seylerle yalanlandi... Söyleki, birileri Radikal in birgun yazdigi habere tepki göstererek haberdeki bazi seylerin gercegi yansitmadigini söyledi... Ne, nerde, ne zaman, neden, nasil ve kim...?

  Hangi kürt kaynaklar - user778657

  Bu nasil bir habercilik, nasil gazetecilik...?

  Haber dediğimiz şeyde bilgi olmalı - user662233

  Ne bu Radikal, buna "haber" mi diyorsunuz? Haber bilgi vermeli. Yazının bu halinde bilgi yok. "Kürt kaynakları bu haberin doğru olmadığını belirtti"... kim bu kaynak, ve nereden bileceğiz bu kaynakların doğruyu "belirttiğini"? Doğru değilse neymiş, bu kız orada mıymış? Katılmış mı, katılmamış mı? Bu haberiniz bilgi vermektense bilgi kirliliğine neden oluyor.

  yerin cennettir - user824758

  halkı onuru namusu şerefi için savaşan kürt kızı mekanın cennettir inşallah.

  - Pakrewano

  Onurumuzsunuz.. Kürdün zalimlere karşı direniş ateşi sönmeyecek.

  Huzur içinde yat... - user392796

  Cesur insanlar erken ölür... Çözüm, barış, ortak yaşam diyoruz ama nereye kadar... Faşistler her taraftan gelmeye başladılar. Ülkenin ve Ortadoğunun her tarafında saldırıya uğruyoruz... Çoluk çocuk sefaleti yaşadık, yaşıyoruz, yaşıyacağız... Umarım o an geldiğinde biz de o tek kurşunu kafamıza sıkacak cesareti gösterebiliriz.