IŞİD'in "İstanbul Emiri" olduğu iddia edilen Abdullayev tutuklandı

IŞİD'in "İstanbul Emiri" olduğu iddia edilen Abdullayev tutuklandı
IŞİD'in "İstanbul Emiri" olduğu iddia edilen Abdullayev tutuklandı
İstanbul'daki IŞİD operasyonları sırasında gözaltına alınan ve örgütün İstanbul Emiri olduğu ileri sürülen, Azerbaycanlı Abdullah Abdullayev çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

İSTANBUL - İstanbul'daki terör operasyonlarında gözaltına alınarak dün adliyeye çıkarılan 15 şüpheliden 3'ü IŞİD, 2'si ise PKK üyeliğinden tutuklandı. 10 şüpheli  serbest bırakıldı.  IŞİD üyeliğiyle suçlanıp tutuklanan 3 kişiden biri de, kendisini "İstanbul Emiri" olarak tanıttığı belirtilen Azerbaycanlı Abdullah Abdulaev.

15 KİŞİ ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 kişi ile IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılık tarafından sorgulanan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 şüpheliden 8'i, IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul 10.Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan ve PKK üyeliği ile suçlanan 8 şüpheliden 2'si "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandı. Hakimlik, PKK üyeliğiyle suçlanan 6 şüpheli ise serbest bırakıldı. IŞİD üyeliği suçlamasıyla sevk edilen 5 kişiden, aralarında "IŞİD'in İstanbul Emiri" olduğu öne sürülen Abdullah Abdullayev'in de  bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Hakimlik 2 kişiyi de serbest bıraktı.

7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında hafta sonundan itibaren Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen 31 kişiden IŞİD'in Türkiye 'deki en önemli ismi olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod isimli Halis Bayuncuk'un da bulunduğu 4 kişi IŞİD, 3 kişi ise PKK'ya üyelik" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

(Özden ATİK / DHA)