Işık: Müslümanım diye gözaltına aldılar

Işık: Müslümanım diye gözaltına aldılar
Işık: Müslümanım diye gözaltına aldılar
Belçika'nın başkenti Brüksel'de pasaport kontrolü sırasında gözaltına alınan ve bir süre nezarethanede tutulan tiyatro sanatçısı Kenan Işık, "Herhalde Müslümanız diye böyle oldu" dedi

BRÜKSEL - Tiyatro sanatçısı Kenan Işık, Brüksel Kültür Günleri’ne katılmak için gittiği Belçika’da gözaltına alındı. Bu duruma tepki gösteren Işık, yaklaşık yarım saat nezarethanede tutuldu.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Kenan Işık, Belçika makamlarının olayla ilgili açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Işık, şöyle konuştu: “Otel rezervasyonunu sordular, gösterdim. ‘Nerede kalacaksın?’ denilince sinirlendim. ‘Sana ne? Belki sokakta yatacağım’ diye yanıt verdim. Sonra 30 dakika nezarethanede tuttular.

Ders verelim, itibarsızlaştıralım, haddini bildirelim. Bir daha gelirken sana ne demesin’ diye düşündüler. AB’ye üye ülkelerden gelen turistler vızır vızır geçiş yapıyor. Ama bize pasaport kuyruğunda çile çektiriyorlar.

Kanunlarında da böyle bir hakları yok. Sözde güvenliğimiz adına böyle yapıyorlarmış. Umarım Belçika Büyükelçisi bu muamelenin nedenini izah eder. Herhalde Müslümanız diye böyle oldu. Müslümanları terör tehdidi olarak görüyor, bütün Müslümanları töhmet altında bırakıyorlar.” (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1133030113303020

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @meakdağ - navier-stokes

  Ne içtin sen kardeş? Tamam anlıyorum bir şeyler söylemek istiyorsun ama bu haberle senin söylemek istediklerinin ne alakası var? İstersen biraz da akışkan mekaniğinden bahset tam olsun.

  Ne ezin, ondan sonra da ne de ezilmek isteyin! - nemzetkozi

  El insaf kürdlerde nerede ise zindan, gozalti gormeyeni yok gibidir. Her ailenin ocagina ates dururuldu,canlari alindi. kürdistan kürdlere yasanilmaz kilindi. adeta her kürd canindan bezdirildi. buraya kadar her sey normal, degil mi?! ama bir yarim saat gozalti anormal oluyor. iyisi mi ne herhangi bir kimseyi ezin, ne de kendinizi ezdirin. ama baskasini ezdiginiz, ulkesini somurge altindta tuttugunuz surece bu tur seylerle gundeme gelmenizin hic kimsenin gozunde kiymeti harbiyesi yoktur. ozgurlugu baskalari icin isteyenler de ancak ozgurlugu hakkedebilirler. bize yasama haki tanimayanlarin haklarina da saygi duymamiz beklenilmemelidir.

  Artist durumu, - vayadam

  Bana da bir sefer agir afrika aksani ile konusan bir kadin, Londra'ya giriste, 'burada bulunma amaciniz ne?' diye sorunca 'valla guzel sarap iciyorum, siir yaziyorum' dedim. Kadin gerginlesti, tamam canim sen haklisin dedim, anlastik. Isik beyin ki bos hikaya ama Hollanda girisinde Arif Sag'a buyuk saygisizlik yapilmiste ve Sag bir flarmoni orkestrasi ile verecegi konserden vazgecip geri donmustu.

  Yaşasın Türk Terbiye Eden Belçika - ibretnüma

  Kürt kardeşlerimiz ayrı vatan istemiyorlar ya başlamışlar "baskıcı" Türk'e yapılan haksızlık için Belçika makamlarını yıkama yağlamaya. Göçmen Kürtler'e yapılan muameleleri, Polis-Asker (otorite) karşısında delirişlerini, "emperyalist" batıya olan düşmanlıklarını biranda unutup "faşist" Türk'e uygulanan haksız muameleyi bir intikam şansı olarak görmeye başlamışlar.

  peki ya Türkiyede olanlar? - meakdağ

  Kürtlere öz vatanlarında aynı şey yapılmıyor bin kat ağırı yapılıyor.Sosyalistlere de,alevilere de.kısacası gücü olmadığı halde onurunu korumaya çalışan herkese bin beteri yapıldı/yapılıyor bu memlekette.evet bence de eskisi gibi değil ama eskisi de bitmiş değil ve yenisi de çok insancıl değil. gittiğimiz her yerde ne işin var sorusuyla karşılaşıyoruz ama biz sinirlendiğimizde yarım saatle kurtulamıyoruz Kenan Bey.bazen Şerzan Kurt oluyoruz,bazen Baran Dursun,bazen Savaş Buldan bazen Medet Serhat veya Behcet Cantürk ya da adı sanı bilinmeyen ve sakat bırakılan binlerce Kürt öğrencisi olup çıkıyoruz. gene de size yapılanları densizce buluyor ve kınıyoruz..

  Sayın Işık - celal103

  Soruyu ve yorumu yanlış yöne yapıyorsun.''AB ülkeleri vızır vızır geçiyor bize çile çektiriyorlar'' belirleme dogru o eziyeti senin ülkenin yöneticileriyle beraber bütün AB ve Dünya ülkeri cektiriyorlar. Kusura bakma.

  Delikanlıysan bir daha Avrupa'ya gitmezsin - fkont

  Devletiniz 90 yıldır Kürt coğrafyasında her 10 km'de Askeriniz Polisiniz ayakkabılarımıza kadar çıkarttırıyorlar o da yetmiyor batı illerinde de gördüğü her Kürdün üstünü arıyor sövüyor dövüyor işkence ediyor sokak ortasında vurarak öldürüyor Türk ne yapıyor alkışlıyor gidip katillerin alnından öpüyor hayatın boyunca bununla ilgili bir söz söyledin mi 2 gündür memleket seni konuşuyor. Çok rahatsız olduysan bir daha gitmezsin olur biter