'İşine âşıktı, herkesten önce alevlere atılırdı'

'İşine âşıktı, herkesten önce alevlere atılırdı'
'İşine âşıktı, herkesten önce alevlere atılırdı'

Şehit itfaiye eri Mustafa Arabacı?nın beş yaşındaki oğlu Enes babasının ölümünü televizyondan öğrendi. Fotoğraf: METiN TOKGöZ / dha

İSTANBUL/GİRESUN -  İstanbul’da bir gün içinde hayatını yitiren iki itfaiye çalışanı acılı törenlerle toprağa verildi: “İşine âşıktı. Yangını söndürmeye gittiğimizde herkesten önce alevlerin içine dalardı. Hepimizi yüreklendirirdi” Mesai arkadaşları, Sultanbeyli’de bir halı deposunda çıkan yangını söndürürken zehirlenerek hayatını kaybeden Mustafa Arabacı’yı böyle anlattı.
Yedi yıldır itfaiye eri olarak görev yapan 29 yaşındaki Arabacı’nın cenazesi dün ilk olarak tören için Sultanbeyli İtfaiye Bölge Grup Amirliği’nde yapıldı. Yangın sırasında ‘oksijen maskesi düştüğü için’ zehirlendiği söylenen Arabacı’nın ölümü için iş arkadaşları “Kaza” dedi. Anne Dilber Arabacı ise “Yavrumu zehirlediler” diye ağıt yaktı.
Arabacı evli ve iki çocuk babasıydı. Beş yaşındaki oğlu Enes babasının ölümünü televizyondan duymuştu. Bir yaşındaki kardeşi Talha neler olup bittiğini anlamaya çalışıyordu. 

Eynesil’de acı
Eyüp’te bir itfaiye aracını tamir ederken elektrik akımına kapılarak ölen taşeron firma görevlisi 29 yaşındaki Hüseyin Çekiç’in cenazesi de memleketi Giresun’un Eynesil ilçesinde toprağa verildi. Zehra Çekiç, son kez yüzünü görmek isteyince tabut açıldı. Zehra Çekiç, “Sevgilim, aşkım, sana beyazlar çok yakışmış, seni çok seviyorum, şimdi seni daha çok seviyorum” diye ağladı. (Radikal, aa)