Isınmak için yeni seçimi bekliyorlar!

Hükümet, genel seçim öncesi, yaz sıcağında dargelirlilere torba torba kömür dağıtırken, Aydın'ın Söke ilçesinde köy okulları kış soğuğunda yakıtsız kaldı.
Haber: YILMAZ ÖLMEZ / Arşivi

AYDIN - Hükümet, genel seçim öncesi, yaz sıcağında dargelirlilere torba torba kömür dağıtırken, Aydın'ın Söke ilçesinde köy okulları kış soğuğunda yakıtsız kaldı.
Karacahayıt Köyü'ndeki ilköğretim okuluna bu yıl odun ve kömür verilmeyince aileler çaresiz kaldı. Muhtar Vekili Hüseyin Yıldız, dağdan odun toplayıp köye getirerek sobaları yakmaya çalışıyor. 22 Temmuz seçimi öncesi, insanların sıcaktan bunaldığı yaz aylarında, dargelirli ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla kömür dağıtıldığını, dargelirli köy okulunun ise yakıtsız bırakıldığını belirten Muhtar Vekili Yıldız, 'tasarruf'a tepkili: "Bir yıl öncesine kadar Karacahayıt İlköğretim Okulu'na iki ton kömür, yarım ton odun yardımı yapılıyordu. Bu yıl kömür ve odun gelmedi. Söke Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittiğimizde bizimle birlikte 11 köye yakacak yardımının durdurulduğunu öğrendik. Sadece taşımalı eğitim verilen okulların yakacak yardımından yararlandığını, bu kararın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden çıktığını söylediler. "
Aydın Milli Eğitim Müdürü Murat Taner ise olayı yeni öğrendiğini ve üzüldüğünü söyledi. Taner, "Tabii ki bizim böyle bir ayrım yapmamız mümkün olamaz. İhale aşamasında bütçede bir eksiklik varsa, bundan kaynaklanmış olabilir. Hemen konuyla ilgileneceğim" dedi.