İşkembe döner üretildi

İşkembe döner üretildi
İşkembe döner üretildi
Çorum'da emekli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Şükrü Tokatlıoğlu, kolestrolü düşük, kırmızı et ve kokorece alternatif 'İşkembe Döner' yaparak satmaya başladı.

RADİKAL- Geçen mart ayında göğüs hastalıkları uzmanı olarak görev yaptığı hastaneden emekliye ayrılan Dr. Şükrü Tokatlıoğlu, yemek kültürüne düşkünlüğü nedeniyle deneme yanılma yönetmiyle kolestrolü düşük, İşkembe Döner ürettiğini kaydetti. 6 aylık bir sürede Yaklaşık 150 kilo işkembeyi yapıp bozarak işkembe döneri elde etmek için uğraştığını söyleyen Dr.Tokatlıoğlu, akrabası olan yaşlı bir teyzesinden işkembenin nasıl terbiye edilebileceğini öğrendiğini, aldığı tavsiye üzerine yaptığı denemelerde başarılı olarak işkembe döneri elde ettiğini vurguladı.

'İLGİ GİDEREK ARTIYOR'

Elde ettiği ürüne Çorum'dan ve civar illerden rağbetin giderek arttığını vurgulayan Dr.Tokatlıoğlu, işkembe dönerin, kolestrol değerlerinin az, potasyum oranının yüksek olması nedeniyle sağlık açısından da hiçbir zararının olmadığını, aksine kardiyak hastaları ve diğer önemli hastalıklar içinde hiçbir sakıncasının olmadığını iddia etti.

(DHA)


  ETİKETLER:

  Kolestrol

  ,

  Yemek

  ,

  İddia

  ,

  deneme