İşkence aleti rottweiller

İşkence aleti rottweiller
İşkence aleti rottweiller

Turgay P.?nin vücudunda 200 ısırık izi bulundu. FOTOĞRAF: EMRAH YAŞAR / AA

ESKİŞEHİR - Bir lise öğrencisine rottweiller cinsi köpekle işkence yaptıkları iddia edilen dört kişi yakalandı. Eskişehir’de lise öğrencisi 16 yaşındaki Turgay P., Alanönü Mahallesi’ndeki bir parkta oturduğu sırada yanına 22-23 yaşlarındaki A.D., S.K. , S.T ve B.T. geldi. Dört genç, “Neden buralarda geziyorsun?” dedikten sonra yanlarındaki köpeği saldırtma tehdidiyle Turgay P.’yi içinde daha önce bir cinayetin işlendiği bilinen tek katlı metruk eve götürdü.
İddiaya göre şüpheliler burada hırpaladıkları Turgay P.’nin üzerine köpeği saldırtıp işkence yaptı. Ardından kaçtılar.  Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Turgay P., yakındaki tramvay hattına giderek yardım istedi.
Eskişehir Devlet Hastanesi Beyin Cerrahisi Servisi’nde tedavisi süren Turgay P.’nin vücudunun çeşitli yerlerinde 200’e yakın ısırık izi olduğu belirtildi. Turgay P., şüphelilerin sırtında sigara da söndürdüklerini ileri sürdü.
Verilen eşkal doğrultusunda gözaltına alınan dört şüpheli sorgulamalarının ardından ‘kasten yaralama, hürriyeti tahdit ve işkence’ suçlarından Adliye’ye sevk edildi. (dha)