İşkence davasında işkence iddiası

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş'ın 1991'de gözaltında işkenceyle öldürülmesiyle ilgili davada, Altunbaş ailesinin avukatı da işkence mağduru çıktı.

ANKARA - Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş'ın 1991'de gözaltında işkenceyle öldürülmesiyle ilgili davada, Altunbaş ailesinin avukatı da işkence mağduru çıktı. Ankara 2 nolu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık polislerden Hasan Cavit Orhan ve İbrahim Dedeoğlu ile Altunbaş ailesinin avukatları katıldı. Daha önceki duruşmalarda Tavas'taki adresi tespit edilemediği için duruşmalara katılmayan sanık polis Süleyman Sinkil, geçen duruşmada verilen adreste de bulunamadığı için, dünkü duruşmaya da gelmedi.
Avukatlar Behiç Aşçı ve Özgür Yılmaz, Süleyman Demirel'in dünkü gazetelerde yer alan "Herkese işkence yapıldı" sözlerini, işkence delili olarak mahkemeye sundu. Avukat Yılmaz, kendisinin de çeşitli zamanlarda gözaltına alındığını, sorguda işkence gördüğünü açıkladı, duruşmadaki sanık polislerden Hasan Cavit Orhan'ın da bu işkencelerde yer aldığını öne sürdü. Dünkü duruşmaya katılmayan sanık Sinkil için yeniden talimat yazan mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.


    http://www.radikal.com.tr/7508467508460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.