İşkence mağduru terrier 'iyi bir insan' arıyor

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler terrier cinsi bir köpeğin sağ ön patisiyle kuyruğunu kesip yavrusunu da yakarak öldürdü. Çuvala tıkılıp terk edilen köpek Sakarya Mahallesi'nde bulundu.
Haber: MURAT KİBRİTOĞLU / Arşivi

ADANA - Kimliği belirsiz kişi veya kişiler terrier cinsi bir köpeğin sağ ön patisiyle kuyruğunu kesip yavrusunu da yakarak öldürdü. Çuvala tıkılıp terk edilen köpek Sakarya Mahallesi'nde bulundu. Güney Polgat Fabrikası duvarının dibinde çuvaldan gelen iniltiyi duyarak köpeği bulan Kenan Yıldırım hâlâ şaşkın: "Çuvalı açıp baktığımda şoke oldum. Kuyruğu ve patisi kesilen bir köpek yakılıp öldürülen yavrusunu yalıyor, ağıt yakar gibi inliyordu. Tüylerim diken diken oldu. Bunu bir insanın yapabileceğine inanamadım."
Yıldırım, köpeği bir arkadaşının yardımıyla veteriner Mete Betin'e götürdü. Betin'in verdiği bilgiye göre 2.5 yaşlarındaki terrier'in ön patisiyle kuyruğu muhtemelen kör bir aletle kesilmiş, bu yüzden patideki kemik de kırılmış. "İşkenceden dolayı psikolojisi tamamen bozulmuş. Yavrusunu yanarken görmese bile sesini duymuştur. Bu tip eziyet gören köpeklerin tedavisinin yanı sıra mutlaka sevgiye ihtiyacı var" diyen veteriner hekim Betin, tedavi sonrası köpeği isteyen bir hayvansevere verebileceklerini söyledi.