@ismailsaymaz

'İşkenceci' sözüne 10 ay hapis cezası

'İşkenceci' sözüne 10 ay hapis cezası
'İşkenceci' sözüne 10 ay hapis cezası
Kocaeli 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde kalan Mecit Şahinkaya adlı hükümlüye, kendisine ve arkadaşlarına şiddet uyguladığını iddia ettiği başgardiyana "işkenceci" dediği için on ay hapis cezası verildi. Şahinkaya, gönderdiği mektubunda, İ.K. adlı başgardiyan hakkında onlarca soruşturma ve davanın bulunduğunu ancak ceza verilmediğini ileri sürdü.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Kocaeli 1 No’lu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Mecit Şahinkaya’ya, İ.K. adlı infaz koruma memuruna “işkenceci” dediği için dava açıldı. Kandıra Asliye Ceza Mahkemesi’nde, 5 Mayıs’ta karara bağlanan dosyada, Şahinkaya’ya “görevli memura görevinden dolayı hakaret” suçundan on ay hapis cezası verildi.

Şahinkaya, cezaevinden gönderdiği mektubunda, hâkimin “Son dönemlerde ‘hırsız’ demek nasıl suçsa, bu durumu da böyle değerlendirdim” dediğini ileri sürdü.

'GARDİYAN HAKKINDA SORUŞTURMA DOSYALARI VAR'

İ.K. adlı infaz koruma memurunun bizzat kendisine çıplak arama işlemi yaptığını, hakkında onlarca soruşturma ve dava bulunduğunu savunan Şahinkaya, mektubunda şöyle yazdı:
“Peki, siz yerimde olsanız ne derdiniz? Siz ve arkadaşlarınıza işkence yapan, yaptığını kabul eden birine ne denebilir ki? Hırsıza ‘beyefendi’ nasıl diyemiyorsak, işkenceciye de işkenceci demeye devam edeceğim. İşkencecilerin işkence yapmaktan haklarında dava açmasalar da, hakkımızda on ay değil, yüzlerce yıl hapis cezaları verilecek de olsa, işkenceci, işkencecidir.”


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  Soruşturma

  ,

  hapis

  ,

  çıplak

  ,

  Asliye

  ,

  koruma