İskenderun'daki kazada ölü sayısı 15

Hatay'ın İskenderun ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 16 kişinin değil, 15 kişinin öldüğü açıklandı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 15 kişinin öldüğü, 27 kişinin yaralandığı açıklandı. Ölü sayısının daha önce 16 olarak açıklanmasının nedeninin SSK İskenderun Hastanesi Morgu'nda bulunan ve kimliği belirlenemeyen bir kişinin cesedinin trafik kazasında ölenlerin cesetleriyle karıştırılmasından kaynaklandığı, bu ölünün kazayla ilgisinin olmadığı anlaşıldı.
Kazada Mehmet Yeşil (77), Züleyfe Taka (44), Kenan Bozkurt (20), Ali Bilgin (23), Osman Şahan (55), Mustafa Savcı (62), Dudu Kardaş (33), Hülya Kibritçi (26), Yılmaz Pembe (27), Hatice Aydoğan (38), Nebahat Topçuoğlu ve Zafer Doğru, bebek Nisanur Kibritçi ile tedavi için Adana'ya sevk edilen Kadri Kelkitlioğlu ve Mediha Kıranbağlar öldü.
Yaralanan Aydan Etiöz, Tahanur Özdoğan, Murat Yüksel, Mehmet Kabadayı, Murat Savcı, Emel Alsu, Sıtkı Koç ve Ahmet Bahçıvan'ın Devlet Hastanesi'nde, Yiğit Türkmenoğlu, Onur Özdemir, Hacer Ergin, Metin Çiftçi, Hüsamettin Delibaş, Şaban Gökoğlu, Nermin Yener, Fadıl Tekeli, Levent Durmaz ve Burak Tekeli'nin SSK Hastanesi'nde, Arzu Özdoğan, Mehmet Topçuoğlu, Necati Çakmak, Mutlu Nacar, Selahattin Güler ile kimliği henüz belirlenemeyen biri çocuk iki kişinin Balcalı Hastanesi'nde, Ramazan Dede'nin ise Adana Başkent Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtildi. Kazada, hafif yaralanan Gökhan Yeşil İskenderun SSK Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.
Kamyon şoförü Sıtkı Koç'un kaza sırasında aracından atladığı öğrenilirken, Hatay Valiliği'nin kamyonda mekanik bir arıza ya da sürücü hatası olup olmadığı yolundaki araştırması devam ediyor. Kamyonun rampa aşağı uzun süre seyrettikten sonra, aşırı yükün de etkisiyle fren tertibatının arızalanmış olabileceği ifade ediliyor.

'CELLAT KAMYON'

Olay yeri ve hastanelerde incelemelerde bulunan Hatay Valisi Abdulkadir Sarı, kaza nedeniyle üzüntüsünü dile getirirken, "Kaza bir bulvar yol üzerinde meydana geldi. Cellat bir kamyon, çok sayıda vatandaşın ölümü ve yaralanmasına neden oldu. Üzgünüz" dedi.
Bu arada, kazayı haber alan çok sayıda vatandaş, gerek yaralı yakınlarına ulaşmak gerekse kan bağışında bulunmak için İskenderun'daki hastaneler ve Kızılay Kan Merkezi'ne akın etti.