İSKİ'de kar alarmı

İSKİ, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü İstanbulluların herhangi bir sıkıntı yaşamaması için teknik ekipleriyle 24 saat görev başında olacak.

İstanbul'da yarından itibaren etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı hava nedeniyle İSKİ de alarm durumuna geçti.
İSKİ Genel Müdürlüğü'den yapılan açıklamada, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü İstanbulluların herhangi bir sıkıntı yaşamaması için teknik ekipleri ile 24 saat görev başında olacağını bildirdi. İSKİ, İstanbul'un soğuk havanın etkisine girecek olması ve sıcaklığın yarından itibaren eksi seviyelerde seyredecek olması nedeniyle İstanbulluların donma tehlikesine karşı gerekli önlemleri almasını istedi.
Açıklamada, İstanbulluların, su tesisatı ve sayaçlarının korunması için buzlanmayı önleyici talaş, bez, karton, izocam ve benzeri maddelerle sayaçlarını muhafaza etmeleri, şube yolları açıkta olan binaların su tesisatlarının da dondan korunması için 65 santimetre toprak altına almaları, muhtemel elektrik kesintileri nedeniyle İstanbul'un muhtelif yerlerinde yaşanabilecek su kesintileri için dikkatli olunması ve gerekli önlemlerin alınması istendi.

ÜÇ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Tüm bölgeler yağış alırken hava sıcaklığı 10-12 derece düşecek. Önümüzdeki üç günün hava tahmin raporu şöyle:
* PERŞEMBE: Marmara, Bolu ve Eskişehir çevresinde sabah saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli poyraz fırtınasıyla birlikte yoğun kar yağışı görülürken, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur bekleniyor. Yağmur özellikle Akdeniz'de etkili olurken, diğer bölgeler çok bulutlu geçecek.
* CUMA: Kar ve yağmur tüm yurdu saracak. Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'da etkili kar yağışı, Akdeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da ise etkili yağmur var.
* CUMARTESİ: Trakya, Kıyı Ege ve Antalya dışında bütün bölgelerde kar yağışı etkili olacak.