İŞKUR, 'JİTEM okulu'nu uçurdu!

İŞKUR, 'JİTEM okulu'nu uçurdu!
İŞKUR, 'JİTEM okulu'nu uçurdu!
Resmi olarak varlığı kabul edilmeyen ve Türkiye'de sayısız faili meçhul cinayetten sorumlu tutulan JİTEM, ilk kez bir devlet kurumunun internet sitesinde, üstelik "okul" olarak ortaya çıkmasının ardından İŞKUR, 'JİTEM okulu'nu kayıtlarından çıkardı.

Resmi olarak varlığı kabul edilmeyen ve Türkiye ’de sayısız faili meçhul cinayetten sorumlu tutulan JİTEM’in ilk kez bir devlet kurumunun internet sitesinde, üstelik “okul” olarak ortaya çıkmasının ardından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), JİTEM’i kurum kayıtlarından çıkardı.

İŞKUR'un internet sitesindeki başvuru formunda, “öğrenim gördüğünüz okullar” listesinde, “ Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terörle Mücadele Harp Okulu” seçeneği dikkat çekmişti.

Kişisel ve mesleki bilgiler, iş tercihleri, iş tecrübeleri, özgeçmiş, yabancı dil ve sınav bilgileri, referansların yer aldığı başvuru formunda, okulların bulunduğu, “Öğrenim Bilgileri” bölümünde 'Etimesgut JİTEM Asgari Terörle Mücadele Harp Okulu’nun da yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Lisans seviyesinde yani dört yıllık üniversite düzeyinde görülen okulun “Birimi”nde, “Harp Okulu”, “Bölümü”nde sadece “Terörle Mücadele JİTEM Sivil İstihbarat” yazıyordu.

İŞKUR tarafından bugün yapılan açıklamada, “Kurumumuz portalında iş arayan kayıtları beyan doğrultusunda yapılmaktadır. Belirtilen okulun adı işsiz bir vatandaşımızın beyanı üzerine kurum kayıtlarına girmiştir” denildi.

'JİTEM mezunuyum, iş arıyorum'

İŞKUR, “Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıtlarından çıkarılarak gerekli düzeltme yapılmıştır. Kurumumuz yetkililerinin bu konuda şimdiye kadar herhangi bir basın ve yayın organına açıklaması olmamıştır. Kontrol sürecindeki aksaklığa ilişkin idari inceleme devam etmektedir” diye ekledi.