Islak zeminde 'Karl Marx okuyorum'!

Islak zeminde 'Karl Marx okuyorum'!
Islak zeminde 'Karl Marx okuyorum'!
Eğitim-Sen Trabzon Şubesi üyeleri eylem alanının fıskiyelerle ıslatıldığı Atatürk Alanı'nda, 'yasaklanan ve sansürlenen' kitapları okudu.

TRABZON - Eğitim -Sen Trabzon Şubesi’nin dün düzenlediği, “Sansüre Hayır” mitinginde dünden bugüne sansür haberleriyle gündeme gelen Şeker Portakalı, Fareler ve İnsanlar gibi kitaplar okundu. Atatürk Alanı’nda düzenlenen mitinge yaklaşık 100 kişilik bir topluluk, ‘Sansüre Hayır!’, ‘Karl Marx okuyorum’, ‘Şeker Portakalı okuyorum’, ‘İnadına oku’ pankartlarıyla katıldı. Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Muhammet İkinci, bir ülkenin bilim , sanat ve edebiyata verdiği önemin ulaştığı uygarlık düzeyini gösterdiğini belirtti. İkinci, gösteri yapacakları alanda bulunan fıskiyelerin de görevliler tarafından alana girdikleri sırada kapatıldığını, bu nedenle ıslak zemin üzerinde basın açıklaması yapmak durumunda kaldıklarını belirterek, “Bu da sesimizi kısmak istemenin başka bir yöntemi” dedi. Gösteriye katılanlar Karl Marx’ın Kapital, Darwin’in Türlerin Kökeni, Vasconcelos’un Şeker Portakalı, Muzaffer İzgü’nün Zıkkımın Kökü ve Steinbeck’in Fareler ve İnsanlar kitaplarını okudu. (Ömür AVCI/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112562111256213

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Golgesinden korkanlar - sarkis232

  "Seker portakali" ile "Fareler ve insanlari" bile yasaklayabilenler acaba kimlerdir diye merak ediyor insan ister istemez!Bu adamlar yarin kendi golgelerinden bile korkup yasaklarsalar sasmamak lazim:)

  Ne demi$ler az ve öz - Gerçekleri gosteren

  Tarihe bakildiginda, en güzel eylemler her zaman saglam bir insan çekirdegi tarafindan yapilmistir. Ke$ke bu çekirdek siyah deligi gibi insanlarimizi çekse, o zaman hak, hukkuk, özgurluk, baris ve kardeslik ülkemizde olu$ur. Bu dogru karariniz için sizleri tebrik ediyorum...

  harika bi eylem... - nehir62

  çok güzel bi eylem..yapan arkadaşları tebrik ediyorum çok zekice...şeker portakalından bile korkan bir rejimde yaşıyoruz..daha ne diyeyim ....