İslam'ın Carlos hayali gerçek oldu

Minik İslam, hayran olduğu Roberto Carlos'tan hediyelerini alırken heyecanlıydı.

Küçük İslam öyle mutlu ki!

Kas hastası 12 yaşındaki İslam Olkun'un Roberto Carlos'la buluşma hayali gerçekleşti. Özel ambulansla Fenerbahçe tesislerine gelen İslam'a, Carlos, kramponuyla Şampiyonlar Ligi formasını hediye etti.

İSTANBUL - Kas hastası, 12 yaşındaki bedensel engelli İslam Olkun'un hayali, Fenerbahçe'nin Samandıra Tesisleri'nde gerçekleşti. Olkun, hayranı olduğu Brezilyalı yıldız oyuncu Roberto Carlos'la bir araya geldi. Carlos, İslam'a kramponlarını ve formasını hediye etti.
Eskişehir'in Büyükdere Mahallesi'nde oturan Kılıçarslan İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi İslam Olkun, yedi aylıkken yakalandığı kas hastalığı nedeniyle yürüyemiyor. Tekerlekli sandalyesi ile okula gidip gelen ve koyu Fenerbahçe taraftarı olan İslam'ın odasındaki yatak çarşafları ve perdeleri sarı-larcivert renkte. Tek hayalinin Fenerbahçe maçını stadyumda izleyip Roberto Carlos ile tanışmak olduğunu söyleyen İslam Olkun, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen'in girişimleriyle hayalini gerçekleştirdi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Koordinatörü Tugay Aladağ öncülüğündeki ekip, İslam'ı dün ambulansla İstanbul'a getirdi. Tesislerde Brezilyalı futbolcuyla buluşan İslam'a, Roberto Carlos, kramponunu ve Şampiyonlar Ligi'ndeki bir maçta giydiği formayı hediye etti. İslam'a top ve Fenerbahçe ürünlerinden oluşan hediyeler de verildi. Annesi Sevval Olkun ile İstanbul'a gelen küçük taraftar, sarı-lacivertlilerin Ankaraspor maçı hazırlıkları için yaptığı antrenmanı da izledi.
İslam, "Çok mutlu oldum. Benim Roberto Carlos'a karşı özel bir hayranlığım var. Özellikle Brezilya formasıyla 1998'de Fransa'ya karşı attığı gol unutulacak gibi değildi" dedi. Carlos da "Bütün kariyerimi çok iyi takip etmişsin. Bunları bana söylediğin için çok sevindim. Sizi, taraftarımız ve hayranlarımızı mutlu etmek için buradayım" diye konuştu.