İsmail Saymaz, Vali Tuna'dan şikayetçi oldu!

İsmail Saymaz, Vali Tuna'dan şikayetçi oldu!
İsmail Saymaz, Vali Tuna'dan şikayetçi oldu!
Radikal muhabiri İsmail Saymaz avukatlarının, Eskişehir Valisi Güngör Azmi Tuna'dan hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını açıkladı. Saymaz, kendisini de İçişleri Bakanlığı'na şikayetini ilettiğini söyledi.

İSTANBUL - Radikal gazetesi avukatlarının, Vali Tuna hakkında hakaret iddiasyıla suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını açıklayan İsmail Saymaz, "Ben de, İçişleri Bakanlığı'na şikayetimi ilettim. Çünkü, hiçbir gazeteci, hiçbir kamu görevlisinin, elbette ki muhalifi değildir, ama doğal olarak onun basın propaganda birimi mensubu değildir. Gazetecilerin, kendi mesleklerini icra ederken sınırlarını belirleyecek olan da idari görevliler değildir. Gazeteci, eğer onun ilgilendiği haberin kapsamına giriyorsa, ilgili kamu görevlisinin kendisinin hayatını da, meslek hayatını da didikler. Dolayısıyla benim yapacağım haberin ve soracağım sorunun miktarını ne Eskişehir Valisi, ne bir başka kamu görevlisi belirleyebilir. Eskişehir Valisi'nin gösterdiği tavır, bu olaya karışmış kamu görevlileriyle ilgili işlem yapmaktan çok, bu olayı soruşturan gazetecinin kendisini sınırlama girişimidir. Dolayısıyla bunun bir başka ilde, bir başka kamu görevlisine örnek oluşturmasını istemem. Bu aynı zamanda Türkiye 'nin ulaştığı demokrasi standardının ve ulaştığı gazetecilik standardının çok gerisinde" dedi. (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/115383011538302

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kurulmluş koltuğa sanki sanırsın dünyayı yönetiyor - demlicay2011

  altında alman malı zafer ışığı gibi kendini nur zannediyorlar. vali mi akp nin avukat yardımcısımı belli değil. ne günlere kaldık. bu ülke bunu haketmiyor.

  "Vali"liğin şerefini, haysiyetini sıfırlayan adam. - KAYVEN

  Bu ve bunun gibi insanlar sıradan bile olamayan insanlardır. Vali ise sıradan insanlar gibi hareket edemez. Biz sıradan insanlara örnek olması gereken devletin bir numaralı temsilcileridir onlar. Bu ve bunun gibi aklı evvel, usuna geleni söyleyen, insanları tehdit eden, yalan söyleyecek kadar küçülen insanlara "vali" denmesi o mevki ve makam için biçilmiş kaftan olan seçkin ve saygın insanları da rencide etmekte, devlete olan güveni yerle yeksan etmektedir. Bu ve bunun gibi "vali" değil, sıradan yurttaş bile olamayan insan sevgisinden yoksun insan maskeli insanlar adına insanlığımdan utanıyorum vesselam...