İsmail Türüt, Kadir İnanır'a saldırdı: Sıfır adam!

İsmail Türüt, Kadir İnanır'a saldırdı: Sıfır adam!
İsmail Türüt, Kadir İnanır'a saldırdı: Sıfır adam!
'Irkçılık yapabilir' gerekçesiyle Almanya'da konserine izin verilmeyen İsmail Türüt, silahların susmasını isteyen Kadir İnanır'a  "Hele bir de Karadenizli kendisi, olur mu ya?" dedi

RADİKAL – Daha önce ‘Plan yapmayın plan’ adlı şarkıda Hrant Dink cinayetini övmek ve halkı düşmanlığa tahrik etmekten yargılanan şarkıcı İsmail Türüt bu kez akil insan Kadir İnanır’ı hedef aldı. Vahdet gazetesine konuşan Türüt,  "Kadir İnanır bizim hemşerimiz. O beni, ben onu çok severim. Ama siyasi olarak zerre kadar katılmıyorum ona. Yazıklar olsun. Selam da verilmez ya. Ayıp ya. Yakıştıramadım Kadir İnanır’a ya. Kadir İnanır ayıp etti. Gönlüm kırıldı. İyi aday olmadı ya da etmediler. Bir dahakine ederler. Hele bir de Karadenizli kendisi, olur mu ya? Katil sürüsüne destek veriyorsunuz. Dostluğum da var ama gözümde sıfır bir adamdır. Yazıklar olsun. Bu millet seni baş tacı etti. Haram olsun sana bu milletin emeği. Ayıp ya. Böyle şey olur mu ya? Yazıklar olsun bu ülkenin aydınına, bunlara şirin bakan sanatçısına, gazetecisine."

Akil insanlar: Derhal silahlar susmalı

‘IRKÇILIK YAPABİLİR’ DİYE ALMANYA KONSERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

T ürk Toplumu Derneği tarafından Almanya’ya davet edilen İsmail Türüt’ün haziran ayında vereceği konser yerel mahkeme tarafından “ırkçılık tehdidi” gerekçesiyle iptal edilmişti. Mahkeme iptal gerekçesi olarak Türüt’ün Araplara “saf”, Yahudilere “katil”, Avrupalılara “namussuz”gibi sözlerle hakaret ettiği “Kan Gölü” adlı şarkısını göstermişti.

Kadir İnanır'dan Bahçeli'ye yanıt!

İNANIR-BAHÇELİ POLEMİĞİ

Kadir İnanır'ın öncülüğünde toplanan bir grup 'akil insan' silahların hemen susması çağrısı yapmıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , akil insanlar heyetini ve isim vermeden heyetteki sanatçı Kadir İnanır’ı eleştirerek, “Şimdi bir artist, kalkmış TV’de reklam yapıyor, keçiler diye. Kendilerine göre sinema oyuncusu. Bilmedikleri, nereden yazıldığı belli olmayan bir senaryoyu uygulamaya başlamışlar. Bu sanatçılar bu tür senaryolara alışık. Türk sinemasından hareketle çözüm sürecini savunanlar arasında ‘iyi adam’, ‘kötü adam’ bulunuyor. İyi adam Ayhan Işık, kötü adam da Ahmet Tarık Tekçe olmuştur. Kim işine yarıyorsa o Ayhan Işık, kim işine yarıyorsa Ahmet Tarık Tekçe” dedi.

Bahçeli’ye yanıt veren İnanır “Kendisinin her zaman barıştan yana olduğunu belirten Kadir İnanır, "Sayın Bahçeli anladığım kadarıyla benim bütün filmlerimin diyaloglarını bile biliyor. Ben barış savunucusuyum, savunmaya da devam edeceğim. Başka bir şey söylemeye gerek yok" demişti.

Bahçeli'den İnanır'a tepki: Artist kalkmış reklam yapıyor, keçiler diye