İspanyollar Sezen'le şen

Sezen Aksu, İspanya'nın Cartegena kentindeki antik tiyatroyu tıklım tıklım doldurdu. Avrupa'nın en önemli üç festivali arasında gösterilen 'La Mar de Musicas'da Aksu'yu 2 bine yakın İspanyol izleyici alkışlar ve danslarla eşlik etti.

CARTEGENA - Sezen Aksu, İspanya'nın Cartegena kentindeki antik tiyatroyu tıklım tıklım doldurdu. Avrupa'nın en önemli üç festivali arasında gösterilen 'La Mar de Musicas'da Aksu'yu 2 bine yakın İspanyol izleyici alkışlar ve danslarla eşlik etti. İki saate yakın süreyle sahnede kalan Aksu, İspanya'daki ilk konserine 'Gülümse' ile başladı. Üç kez bis yapan Aksu, 'Porron pon pero' şarkısıyla sürpriz yaptı.
Aksu, konser öncesinde düzenlenen basın toplantısında ise"Türkiye, AB'ye çokkültürlülük katacaktır ve renk verecektir" dedi. Aksu bir İspanyol gazetecinin "Türkiye'de kadınlar Avrupa ülkelerine göre baskı altında yaşıyorlar" şeklindeki yorumuna, "Ben sizi bir Türkiye'ye davet edeyim de kim baskı altındaymış görün bir bakalım" diye yanıt verdi. Festival kapsamında 1-23 Temmuz arasında Mercan Dede, Burhan Öçal, Erkan Oğur, İsmail H.Demircioğlu, Kudsi Ergüner ve Kardeş Türküler konserleri, film gösterimleri, sergiler düzenleniyor.
(aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7516157516150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.