Isparta-İstanbul seferleri kalkmasın diye uğraşan işadamı da uçakta öldü

Atlasjet, Isparta-İstanbul arasında karşılıklı seferlerini kaldırmaya hazırlanıyordu. Dün düşen uçaktaysa, seferlerin bitmemesi için mücadele eden bir isim vardı.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ISPARTA - Atlasjet, Isparta-İstanbul arasında karşılıklı seferlerini kaldırmaya hazırlanıyordu. Dün düşen uçaktaysa, seferlerin bitmemesi için mücadele eden bir isim vardı. İşadamı Nuri Tığlı. 46 yaşındaki Tığlı, seferlerin bitmemesi için çok sayıda kombine bilet almıştı.
Atlasjet, seferleri zarar ettiği için 31 Aralık'ta bitirmeye karar vermişti.
Isparta-İstanbul seferleri, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nın faal duruma gelmesi amacıyla Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) tarafından Atlasjet ile yapılan protokolle beş ay önce başlatıldı. Ancak yeterli ilgi görmedi. Kısa bir süre önce Atlasjet'in Isparta-İstanbul seferi yolcu azlığı gerekçesi ile kaldırılmaya karar verildi.
AKP'li Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın girişimi ile Isparta'da Ticaret ve Sanayi odaları bir araya gelerek Atlasjet'e kombine bilet garanti edip seferlerin yeniden başlaması sağlandı.
ITSO Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç'un dayısının oğlu işadamı Nuri Tığlı da seferlerin devam edebilmesi için yoğun bir şekilde çalışma yürütmüş, çok sayıda bilet almıştı.
'Bir yıllık kombine bilet aldı'
Tığlı işleri neden ile sürekli İstanbul'a gidip geliyordu. Arkadaşı Hasan İyişli, Tığlı ile salı akşamı görüştüğünü ve her zamanki neşesinin yerinde olduğunu aktararak "Arkadaşım bunun için kendini can siper etmişti. İstanbul'a sık sık iş için giderdi. Bir yıllık kullanacağı kombine biletlerini bile almış, hatta arkadaşlarına bile saklamıştı" dedi. İyişli'nin anlatımına göre, Tığlı yaklaşık bir ay önce de uçağın aynı bölgede (dün düştüğü yerde) türbülansa girdiğini anlatmıştı.
Ama Tığlı'nın seferberliğine rağmen Atlasjet yüzde 70 doluluk oranını yakalayamadığı ve 150 bin dolar zarar ettiği gerekçesiyle uçuşları 31 Aralık'ta kaldırmaya karar vermişti.