Isparta'da açık alanlarda içki yasağı

Isparta'da açık alanlarda içki yasağı
Isparta'da açık alanlarda içki yasağı
Isparta Valiliği, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulanacak.

ISPARTA - Isparta Valisi Memduh Oğuz imzalı 'Isparta İl Sınırları İçinde Açıkta Alkol Almanın Engellenmesine Dair' kararda, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik olarak bu kararın alındığı bildirildi.

Genelgede, kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtildi.

Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesine göre para cezası uygulanacağı, kararın 7 Mart 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği ifade edildi.

Valilik, kararı dağıtım ve bilgi için merkez ve merkeze bağlı belediye başkanlıklarına, jandarma komutanlığı ve emniyet müdürlüğüne, kaymakamlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yerel basına gönderdi.

DHA - Mehmet ERÇAKIR


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Otogar

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  ATM

  ,

  suç

  ,

  jandarma

  ,

  kurum

  ,

  emniyet

  ,

  Cadde

  http://www.radikal.com.tr/1124961112496130

  YORUMLAR
  (30 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Equalizer - urolog

  Vali hükümet tarafindan atanan kisi, dolayisiyla hükümeti temsil ediyor. Koydugu kural hükümetin adina koyulmustur ve keyfidir. Kararlar halk tarafindan secilmisler tarafindan alinmalidir. Ancak burda evrensel degerler devreye giriyor.Örn. Tatvan, Van belediyesi icki ruhsati vermez( oralara gittim ve gördüm). Siz uygun görmeyebilirsiniz ama alkol almak isteyen azinligin hakki ne olacak? "Alkol alip cevreyi rahatsiz ediyorlar" bahanesinin arkasina siginmayin lütfen.

  Bize Müstehak - justiceforall

  Karşıt sesleri duyar gibiyim , Sarhoşlar hep problem çıkarıyordu milletin karısına kızına laf atıyordu insanlar mağdur oluyordu bizde yasakladık.HER TOPLUM HAK ETTİĞİ YÖNETİCİLERLE YÖNETİLİR.Durmak Yok Yola Devam

  SAYIN UROLOG'A CEVAP - Equalizer001

  Urolog: ?Kurallilik demokrasiyi dogurur dogru da, keyfi kural da diktatörlügü dogurur. Evrensel kurallara uymayan kural keyfidir. Demis ? Sn. Urolog, Valinin kamuya acik ruhsatsiz yerkerde alkol alinmasini yasaklamasi keyfi degil, asayisi saglama onleminin bir parcasidir. Ustelik bu kural Evrenseldir. Bati Dunyasi ile Turkiyeyi kiyasliyacak olursak;Turkiye kurallari ihlal eden ulkeler sirlamasinda ilk sirayi alir. Kimse, ne kural ne de kanun dinliyor. Herkes sark kurnazi, herkes uyanik ayaklarina yatiyor. Ayrica, kamuya acik alanda alkol almak isteyen aklolikler, ufak icki sisesini kese kagidina sararak icebilirler. Cunku, alkoligin icki mi, su mu coca-cola mi ictigini kimse bilmez ve dolayisi ile, ceza almaz.

  Şeriatı getirin bari, olsun bitsin.. - Düzgün Baba

  Önce açık alanlar, sonra kapalı alanlar derken her yerde içki yasağı gelir. Adım adım şeriat rejimi getiriliyor, zaten yakında "halife" de kendini seçtirecek. Sonumuz hayırlı olsun.

  Ortaçağ kafası - Ahmetsezer

  Bu artık sözün bittiği yerdir. Umarım birgün Türkiye bu ortaçağ zihniyetinden kurtulur.

  Equalizer001 arkadasa - urolog

  Kurallilik demokrasiyi dogurur dogru da, keyfi kural da diktatörlügü dogurur. Evrensel kurallara uymayan kural keyfidir.

  Alkol - urolog

  Neden bu kadar kivraniyorsunuz anlamiyorum. Bir de demagoji yapmakta, iftira atmakta, takkiyede üstünüze yok. Ickiyi yasakliyoruz deyin olsun bitsin.