Isparta'da inanılmaz vahşet

Isparta'da 42 yaşındaki A.İ.'nin şeker alacağım diye kandırdığı 6 yaşındaki kızı tecavüz ettikten sonra öldürdüğü ileri sürülüyor


ISPARTA - Keçiborlu İlçesi'nde 6 yaşındaki E.Ç.'ye tecavüz edip öldüren belediyenin taşeron şirketinde temizlik işçisi olan 42 yaşındaki A.İ. güvenlik kameralarına yansıyan aksak ayağından yakalandı. Babasının lokantasındaki E.Ç.'ye para vererek bakkala şeker alması için gönderdiğini belirten A.İ., onu izlediğini, daha sonra evine götürerek tecavüz ettiğini, bağırınca yastıkla boğarak öldürdüğünü itiraf etti.
Keçiborlu'da dün akşam polise başvuran Ç. ailesi, kızları E.Ç.'nin kaybolduğu ihbarında bulundu. Polis, E.Ç.'nin bulunması için özel ekip oluştururken, Keçiborlu Belediyesi'nin hoparlöründen E.Ç.'nin kayıp olduğu duyurusu yapıldı. Polis ekipleri, E.Ç.'nin en son lokantanın karşısında bulunan bakkaldan ‘lolipop' olarak bilinen şekerleme aldığını belirlemesi üzerine, bölgedeki işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.
Kamera kayıtlarında E.Ç.'nin bakkaldan çıktıktan sonra ayağı aksak adamla birlikte sokaktan uzaklaştığını belirlenince polis alarma geçti. İlçede ayağı aksak ve o mahallede oturan kişinin, belediyenin taşeron firmasında temizlik işçisi olarak çalışan A.İ. olduğunu belirleyen polis, evine baskın düzenledi. Kapı çalınmasına rağmen uzun süre açılmayınca polis, kapıyı kırarak eve girdiğinde A.İ.'yi odalardan birine saklanmış halde yalnız buldu. Ekipler, yaptığı aramada, yatağın kenarında E.Ç.'nin ayakkabısını buldu. Bunun üzerine çevrede arama yapan polis, E.Ç.'nin cesedini çuval içerisine konulmuş olarak A.İ.'nin komşusunun bahçesinden çıkardı.
Polis, bir süre önce psikolojik sorunları nedeniyle eşinden boşanan A.İ.'yi gözaltına aldı. 2 çocuk babası olan ve ailesi Isparta'da yaşayan A.İ. polisteki ifadesinde bekar olduğu için zaman zaman Ç. ailesinin işlettiği lokantaya yemek için gittiğini, dün akşam da yemeğini yedikten sonra lokantada bulunan E.Ç.'ye para vererek bakkala lolipop alması için gönderdiğini anlattı. Bakkaldan çıkan kızı, tek başına yaşadığı evine götürdüğünü söyleyen A.İ., burada tecavüz etttiğini, bağırınca paniğe kapılarak yastığı yüzüne kapatıp boğarak öldürdüğünü itiraf etti. A.İ. daha sonra çocuğun cesedini çuvala koyarak komşusunun bahçesine attığını anlattı. Adliyeye sevk edilen A.İ., sevk edildiği mahkemede tutuklanarak Isparta Cezaevi'ne gönderildi.

 

EVLATLIK OLARAK ALINMIŞ

 

Ööldürülen 6 yaşındaki E.Ç'nin S.Ç. ve H.Ç. tarafından evlatlık alındığı ortaya çıktı. Antalya'da oturan Ç. ailesinin 1 yıl önce işlerinin bozulması üzerine Isparta'dan Keçiborlu'ya taşındığını ve burada lokanta işletmeye başladığı belirtildi. E.Ç.'nin Borsa İlköğretim Okulu'nun anasınıfında öğrenim gördüğü belirlendi. Cinayeti işleyen A.İ'nın kamera görüntüsü çıkmadan önce çocuğu arama çalışmalarına katıldığı, polisleri bazı inşaatlara götürerek orada olabileceğini belirttiği ortaya çıktı.

Keçiborlu Belediye Başkanı MHP'li İsmail Maçıka, “Suç kişinin kendisine aittir. Bu olayı nefretle kınıyorum. İlçemezin adının böyle bir olaya karışmasından dolayı Keçiborlu halkı ve biz çok üzgünüz” dedi. Başkan Maçıka, dün akşam saatlerinde çocuğun kaybolduğu ihbarının geldiğini, bunun üzerine arama çalışmalarının yapıldığını belirterek, “Çocuğun küçük ve havanın soğuk olması üzerine hemen anonslara başladık. Halkımızla birlikte çocuğu aradık. Arama çalışmalarına tutuklanan zanlı, A.İ. de katıldı. Bir şeyden haberi yokmuş gibi çalışmalarda yer aldı” dedi. (dha)