Issız adada internetsiz, cepsiz, i-podsuz 12 gün!

İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'den bir grup genç, AB desteğiyle 12 gün boyunca sefalet çekecek. Başka bir deyişle ıssız bir adada, 'cep telefonsuz, internetsiz, i-pod'suz, laptop'suz yaşamaya ve birbiriyle kaynaşmaya çalışacak.

BURSA - İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'den bir grup genç, AB desteğiyle 12 gün boyunca sefalet çekecek. Başka bir deyişle ıssız bir adada, 'cep telefonsuz, internetsiz, i-pod'suz, laptop'suz yaşamaya ve birbiriyle kaynaşmaya çalışacak.
Gençlerin teknolojiden uzak, kendi olanaklarıyla paylaşım, etkileşim ve iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla, AB fonunca finanse edilen 'The Island-Ada' projesi, Bursa Uluabat Gölü'ndeki Terzioğlu Adası'nda pazartesi günü başlıyor.
Proje kapsamında Romanya, İtalya, Bulgaristan ve Türkiye'den 40 kişilik grup, ıssız adada cep telefonsuz, internetsiz, i-pod'suz, laptopsuz 12 gün yaşayacak!
'Teknolojisiz Survivor' da denilen proje için AB Komisyonu'ndan 15 bin 200 avroluk kaynak sağlandı. Uluabat Gölü'ndeki dokuz adadan biri olan Terzioğlu'nda kalacak gençlerin tek lüksü aşçı olacak.
Genç Platform Dış İlişkiler Sorumlusu Çağrı Paçin, gençlerin Terzioğlu Adası 'nda kalacakları sürede iletişimde yeni metotlar keşfedip farklı kültürleri tanırken, kendi anlayışlarını da diğer ülkelere anlatma fırsatı bulacaklarını söyledi. Valiliğin destek verdiği organizasyon sırasında 12 gün boyunca adaya yabancıların geliş-gidişlerine izin verilmeyecek. (dha, Radikal)