İşsiz babalar ve çocuklarına biber gazı

İşsiz kalan sürücüler, Gaziantep Büyükşehir Belediye binasına girmek isteyince biber gazıyla durduruldu. Polisin sıktığı biber gazından babalarına destek olmak için onlarla gelen çocuklar da etkilendi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi...
Haber: ZEKİ GÜNAY / Arşivi

GAZİANTEP - İşsiz kalan sürücüler, Gaziantep Büyükşehir Belediye binasına girmek isteyince biber gazıyla durduruldu. Polisin sıktığı biber gazından babalarına destek olmak için onlarla gelen çocuklar da etkilendi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, beş ay önce otobüs işletmesini ihaleyle Kevser Turizm'e devretmiş, belediye otobüs işletmesinde çalışan 250 sürücünün kadrosu da bu şirkete bırakılmıştı. Ancak, Kevser Turizm, yükümlülüğünü yerine getirmediği gerekçesiyle sözleşmesi fesih edilince işsiz kalan 250 şoför, dün aileleriyle birlikte belediyeye yürüdü. Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Asım Güzelbey'e seslerini duyurmak isteyen işçilerin binaya girişine polis izin vermedi.
Sürücüler ve aileleri girmekte direnince çevik kuvvet ekipleri biber gazı kullandı. Sıkılan biber gazından bazı şoförlerin yanı sıra onları desteklemeye gelen çocukları da etkilendi. Biber gazı nedeniyle gözyaşlarını tutamayan Mustafa Necati İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Nurseli Pamuk, babasının işsiz kalması nedeniyle bir süredir okula devam edemediğini, babasının tekrar işine dönmesini istediğini söyledi. Arbede sonrası belediye başkanı ile bugün için görüşme sözü alan şoförler 'Başkan istifa' sloganları atarak belediyeden ayrıldı.