İstanbul Adalet Sarayı'nda şüpheli araç alarmı

İstanbul Adalet Sarayı'nda şüpheli araç alarmı
İstanbul Adalet Sarayı'nda şüpheli araç alarmı
İstanbul Adliyesi yerleşkesi içindeki terk edilmiş haldeki araç polisi alarma geçirdi. Otomobilin olduğu yol araç trafiğine kapatılırken, bomba imha uzmanları çağrıldı.

RADİKAL - İstanbul Adalet Sarayı'nın bahçesinde, üzerinde kontak anahtarı bulunan ancak sürücüsüne ulaşılamayan otomobil polisi alarma geçirdi.  bomba imha uzmanı ve bomba arama köpeği ile yapılan aramalar sonucu otomobilde herhangi bir şüpheli bulguya rastlanmadı. Araç çekici ile otoparka götürüldü.

İstanbul Adalet Sarayı'nın D Kapısı yakınlarında kontak anahtarı üzerinde olan otomobil paniğe neden oldu. Polis ekipleri otomobilde bomba olma ihtimaline karşı aracın etrafına güvenlik şeridi çekerek yolu yaya ve araç trafiğine kapattı. Şüpheli araç için olay yerine bomba imha uzmanı çağrıldı. Polisin plakadan yaptığı araştırmada, otomobilin sahibinin vefat etmesinden sonra araca haciz konulduğu anlaşıldı. Bu sırada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Hasan Bölükbaşı da bahçeye gelerek bilgi aldı.

ŞÜPHELİ BULGUYA RASTLANMADI 

Kısa süre içinde olay yerine gelen bomba imha uzmanları, özel kıyafetlerini giyerek aracı incelemeye başladı. Bomba arama köpeği ile otomobilin çevresinde ve içinde inceleme yapıldı. Şüpheli bir duruma rastlanmayınca, özel giysili bomba uzmanı otomobilin kapısını ve kaputunu açarak kontrol etti. Herhangi bir şüpheli bulguya rastlanmayınca, otomobil çekici ile otoparka götürüldü. Daha sonra bölge yaya ve araç trafiğine açıldı.

Üzerinde haciz ve yakalama kararı bulunduğu için, mirasçıların aracı adliye önüne bırakıp gittikleri öğrenildi.
Ümit TÜRK/DHA