İstanbul Adalet Sarayı'nı rüzgar vurdu

İstanbul Adalet Sarayı'nı rüzgar vurdu
İstanbul Adalet Sarayı'nı rüzgar vurdu
Şiddetli rüzgar Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bir hakimin odasındaki asma tavanı çökertti, binanın dış cephesindeki mermer parçaların düşmesine neden oldu.

İSTANBUL - Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda şiddetli rüzgar nedeniyle adliyenin dış cephesindeki bir mermer parçası metrelerce yüksekten adliyenin C kapısının önüne düşmüsine neden oldu. Bu sırada parçanın düştüğü yerde kimsenin olmaması büyük bir şans oldu. . Olayın ardından önlem alan güvenlik görevlileri mermer bloğun düştüğü alanı emniyet şeridi ile kapattı.

HAKİMİN ODASINDA TAVAN ÇÖKTÜ

Aynı dakikalarda ise adliyede görev yapan 4. İş Mahkemesi Hakimi Ali Yiğin’in odasındaki asma tavan da çöktü. Hakim Yiğin’in odada olduğu sırada gerçekleşen olayda şans yaralanma olmadı. Olay sırasında hakimin odasının penceresinin açık olduğu buradan giren şiddetli rüzgarın çökmeye olduğu öğrenildi.(DHA/Cem Tursun)


  http://www.radikal.com.tr/113471611347161

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Harika standartlar - cselcuk

  Eskiden Türkiye'de yapılan işin, malın kalitesine güven olmazdı. Herkes de bunu bilir, ona göre dikkat ederdi. Artık öyle değil. Egomuz epey kabardı. Onu da yaparız, en büyüğünü de biz inşa ederiz, en hızlı da biz kurarız diyoruz da... Avrupa'nın en büyük "Adalet Sarayı" (dikkat: bu içeride adalet dağıtıldığı anlamına gelmiyor tabii) nın dış cephesinden bir blok mermer rüzgardan (!) dolayı ayrılıp düşüyor. Ayrıca İstanbul bundan büyük rüzgarlar gördü, olağanüstü bir rüzgar yoktu bugün, kaldı ki Çağlayan hep rüzgarlıdır. Sadece o mermerin altına güvenlik kordonu çekmek yetmez, binayı çevirmeli. Bir sonraki düşecek mermerin nerede olacağı belli mi? Hız kesmeden devam beyler. Çabuk çabuk yapın aman hemen bitsin.