İstanbul Adliyesi'nde yangın

Levent'te, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı adliye binasında yangın çıktı. Ticaret mahkemelerinin bulunduğu beş katlı binada öğle vakti çıkan yangın, maddi hasara neden oldu.

İSTANBUL - Levent'te, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı adliye binasında yangın çıktı. Ticaret mahkemelerinin bulunduğu beş katlı binada öğle vakti çıkan yangın, maddi hasara neden oldu. Yangın sırasında çalışanların bir kısmı öğle tatili için dışarıdaydı, içerdekilerse kısa sürede binayı terk etti. İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi duruşma salonu ile 10. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin kalem odasında etkili olan alevlere Beşiktaş ve Şişli'den gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.
Olay yerinde incelemelerde bulunan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, duruşma salonu ile kalem odası arasındaki duvardan geçen elektrik kablolarından çıkan kıvılcımların yangına yol açmış olabileceğini söyledi. Başsavcı Engin, bir dosya bile kayıpları olmadığını, ancak öğleden sonraki duruşmalara ara verildiğini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7476767476760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.