İstanbul Barosu'na Balyoz davası: 4 yıl hapis isteniyor

İstanbul Barosu'na Balyoz davası: 4 yıl hapis isteniyor
İstanbul Barosu'na Balyoz davası: 4 yıl hapis isteniyor

Ümit Kocasakal.

Balyoz davasındaki heyet-avukat gerginliği 4 yıl hapis istemli davaya dönüştü. İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 10 baro yöneticisi hakkında, 4 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İSTANBUL - Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümit Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 11 Baro yöneticisi hakkında "Yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs" iddiasıyla başlattığı soruşturmayı tamamladı. Savcılığın, Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 10 Baro yöneticisi hakkında 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle hazırladığı iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi önümüzdeki günlerde Silivri Adliyesi'nde hakim karşısına çıkacak.

BALYOZ DAVASI'NDA AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI


Ümit Kocasakal ve diğer baro yöneticileri, 6 Nisan 2012'de Silivri’de görülen Balyoz Davası’nı protesto eden sanık avukatlarına destek vermek üzere duruşma salonuna gelmiş ve salonda heyete hitaben konuşmuştu. Açıklamayı yapan İstanbul Baro Başkanı Kocasakal mahkemenin adil yargılama hakkının ihlali, silahların eşitliğine aykırı davranışları ve avukatlık mesleğinin onurunu zedeleyen uygulamalardan vazgeçmesini istediklerini söylemişti. "Bizim hiçbir kuruluşun denetimine ihtiyacımız yok. Yargının denetimi kendi mekanizması içindedir" diyen mahkeme heyeti, Ümit Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 11 avukat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkemenin suç duyurusu üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı "Yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs" iddiasıyla 11 kişi hakkında soruşturma başlatmıştı. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1119410111941010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bas Savcimi? - IstNyIst

  Onun ismi cemaat bas savcisi olmaliydi. Artik sapka dustu kel gorundu, butun savci hakimlerin sahtekarlilari hatta polisin bile bu islere ne kadar bulastigi toplum tarafindan biliniyor.

  Aferin... - citizen

  Hiçbir gerekçe verdiğiniz savaşın adını değiştiremez. Ne kadar AKP karşıtı, ne kadar Atatürk cumhuriyeti ve onun kazanımlarını savunan kişi veya kurum varsa verilen savaş onlara karşı. Şimdi alın içeri baro yöneticilerini, onları da 4-5 sene içerde yatırarak yargılayın. Onlar delil karartamaz ama yeni deliller yaratılabilr pekala bu süre içinde...

  EL FATİHA - KSMRL

  ŞANGAY sadece Çin'de bir ilin adı değil, bir zihniyeti temsil ediyor ve başbakanın özlediği zihniyeti(dikta reijmleri).

  adalete balyoz - KSMRL

  GİTTİ 12 EYLÜL HUKUKU , GELDİ 12 EYLÜL(referandum) HUKUKU(ileri demokrsi yani ileri faşizm.)

  Basbakan. - akropol

  Eger Baro avukatlari yargiyi etkileyebiliyorsa ve hapis cezasi istenebiliyorsa, basbakan ve ekibinin kac yil istemi ile yargilanmasi gerekiyor???? Ne ulke bu???? Ne tur bir halk bu???? Adamlar kor gozum, kor parmagina diye her onune geleni tutukluyor ve tum demokratik kurumlara saldiriyor, ceplerini dolduruyor tum curet ve hiziyla, halk ise Islam adina hala peslerinde. Su ozel kredi kurumlarindan alinmakta olan yabanci krediler ( Araplarinda babalarinin oglu degiliz ya!!!Helede Osmanli'dan kalmada bir isgal husumeti varsa!!!)patlarsa gorecegiz!!!!

  Türk halkı uyuma - KSMRL

  AB ye uyum yasaları maskesiyle bütün çağdadş değerleri kirlettiler.Amaç hasıl oldu.İstikamet ŞANGAY, demokrasinin ruhuna EL FATİHA.Demokratik değerler adım adım iğdiş ediliyor.Başbakan olgunlaşmadan yememeliyiz demişti.Artık olgunlaştı.Yiyebilirsiniz, cemaate demokrasi, geri kalana ditatörlük.EY MİLLET önümüzdeki yerel seçimler bunlara STOP demek için belkide son şans.

  artik bu is cigrindan cikti - keryil

  umit kocasakal'i sevmiyorum. fikirlerinin bazilarina katiliyorum, itirazlarinin da coguna, ama mesela bir kck konusundaki sessizligi kendisinden olan beklentimi asagiya cekiyor. her neyse. boyle bile olsa, su acilan dava, su istenen ceza, bu isin artik cigrindan ciktigina isaret ediyor. erdogan mi bunu emretmistir yoksa erdogan muhipleri yaranmak icin mi isguzarlik yapiyorlar bilmiyorum, cok onemli de degil. onemli olan sudur, akp iktidari, hukumeti, oyvereni, destekcileri, ideolojileri ve kendisine uyandirdigi muhalefeti ile toplumsal bir hareketlilik getirmistir getirmesine, ama 10 yillik iktidarin ardindan artik zaten hareketli olan bir topluma ayni sekilde kiskirtmalarda devam ettikce artik bir hareketlilikten, bir farkina varistan degil buyumeye baslayan bir cigdan bahsetmeye basladik sanki. bu cigin altinda hepimiz kaliriz. cok gec olmadan degistirin bu husumete ve nufuza dayali hukuk sistemimizi. cunku artik onlar da magdur olduklari icin askerleri, kabasakal gibi avukatlari dahi savunmak zorunda kaliyor samimi olanlarimiz. cunku akp cigi, intikami adalet telakki ediyor.