İstanbul bir saat karardı

İstanbul bir saat karardı
İstanbul bir saat karardı
WWF'nin "Dünya Saati" kampanyası kapsamında İstanbul'daki bir çok anıt apının ışıkları bir saatliğine sönüdürüldü.

İSTANBUL - Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlediği " Dünya Saati" kampanyası kapsamında Boğaz Köprüsü ve Kız Kulesi'nin aralarında bulunduğu birçok önemli yapı ışıklarını bir saat süreyle kapattı.

Dünya genelinde 2 milyar kişinin katılmasının beklendiği kampanya kapsamında ülkelerin simgesi haline gelmiş yapılar, saat 20.30 ile 21.30 arasında ışıklarını kapatarak destek verdi.

Türkiye 'den de Kız Kulesi, Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Kız Kulesi, Küçüksu Kasrı ve Topkapı Sarayı gibi sembolik yapılar ışıklarını kapatarak eyleme destek verdi.

WWF'nin kampanyasının Türkiye sorumlusu Pınar İman da eylemi doğanın içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekmek amacıyla yaptıklarını belirterek, "Bizim doğa için birlikte hareket etmemiz gerekir domno etkisi gerçekleştirebiliriz" diye konuştu.

DHA - Ozan URAL / Ramazan EĞRİ


  http://www.radikal.com.tr/112645811264581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  WWF uyesiyim - 14Bernard

  Ve bu sureci destekleyenlerdenim.1 saatle olacak kadar kolay degil.Insanlari yurumeye alistirmaliyiz.Arabalar azalmali ve yuruyen insanlarda sismanlamaz.Boylece 1 hareket ile 2 guzel netice aliriz.