İstanbul, Diyarbakır için yürüdü

İstanbul, Diyarbakır için yürüdü
İstanbul, Diyarbakır için yürüdü
Lice'de karakol inşaatını protesto edenlerin üzerine ates açılması üzerine Yoğurtçu ve Abbasağa parkları forumları Kadıköy ve Beşiktaş'ta protesto yürüyüşü düzenledi

Radikal.com.tr - Kadıköy sokaklarını dolduran "Diren Lice Kadıköy seninle", ‘faşizme karşı omuz omuza’ sloganlarıyla Yoğurtcu Parkı’ndan yürüyüşe başlayan kalabalık Moda ve Kadıköy meydan üzerinden yeniden parka dönecek. Binlerce kadıköy sokaklarında sayıları binleri bulan eylemciler "Her yer direniş , her yer Lice." "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" "Katil devlet hesap verecek" sloganlari atarak çarşının içine ulaştı. Kadıköy sokaklarında Lice olaylarını protesto eden eylemciler yürüyüşlerini başlangıç noktaları olan Yoğurtçu Parkı'nda sonlandırdılar.

BEŞİKTAŞ 'TA LİCE'YE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ 

Öte yandan Beşiktaş Abbasağa Parkı forumunun katılımcıları da Lice'de yaşanan olaylarda ölen ve yaralananlar için Beşiktaş'taki Kartal heykeline doğru yürüyüşe geçti. 'Lice halkı yalnız değildir', 'diren Lice Beşiktaş seninle' sloganlarıyla yürüyen grup Kartal heykelinin orada bir süre eylemine devam ettikten sonra parka geri döndü.


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  Lice

  ,

  direniş

  ,

  Moda

  ,

  Protesto

  ,

  katil

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/1139625113962519

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suçluluk duygusu? - malasa22

  30 yıldır doğudaki olaylara "ilgisiz" kalan beyaz türkler birden "uyandılar"... Gerçekten inanmak isterdim...

  ne alaka? - stoptheevil

  Adam sınırdaki Türk askerine saldırıyor millet diren lice diye bağırıyor.yuhh artık ne alaka kardeşim.adamın seninle ilgisi bile yok senin için değil PKK için direniyor.Gezideki arkadasların neye karsı direndikleri şimdi daha net ortada sözde ulusalcılar.yakında apo resimleriyle dolaşırlar.

  Emperyalist oyunlar - mavran

  Bu hareketler; hak ve hukuk arama hareketleri degillerdir. Bu hareketleri yapanlar ciksinlar hanki hukusuzluga ugradiklarini aciklasinlar. Bu hareketler tupetuz bati kaynakli ve Turkiyeyi yolunu sasirtma hareketleridir ve hukumede yonelik darbe hareketleridir. Batida hususi Turkiyenin kotulugune calisan asiri loby orgutleri vardir. Dolayisiyle Turkiyede her insan aklini basina cekmesi gerekir.

  BİJİ BIRATİYA GELAN - METIN

  Evet şimdi halklarımızın barışı başlıyor. Halkların barışı yasa metinleri ile değil gönüllerin barışı ile gerçekleşir. Kadıköy deki yurttaşımız Lice'deki acıları paylaşmaya başlamıştır. Bu masa başındaki barış görüşmelerinden daha güçlü ve daha sarsıcıdır. Gezi Parkı sadece bir park değildir. Aynı zamanda halkların barış alanıdır da.

  eskisi gibi.... - MMSARI

  Artık hiç birşey eskisi gibi olmuyacak..bu net va açıktır devletin yaptığı bir çok zulme baskıya göz yumulmuyacak halk kendi kendinden beslenmeye başlandı birbirlerinden güç alıyorlar..

  BİRBİRİMİZE YANMASAK YEM OLMAKTAN KURTULAMAYIZ - m.rozbilen

  Haksızlığa karşı hepimiz birlikte hareket edersek ancak hakkından gelebiliriz.Haksızlık yapanların en büyük korkusu bu.Zira şimdiye kadar halk arasında ikilik,üçlük,dörtlük çıkararak başta kalmayı başardılar. "Bizim gibi eşşek olursa binen çok olur" özdeyişini tersine çevirmediğimiz müddetçe sırtımızdan inmezler.Büyük bir sorun hatta tabu olarak önümüze konan Kürt sorununun nelere mal olduğunu gördük.Oysa demokrasi ve demokratikleşme dediğimiz basit adımlar sorunu kökünden çözmeye yettiği halde neden bu güne kadar birbirimize kırdırıldık? Bu suru'nun cevabını verebildiğimiz gün ayak diretenlerin sonu olur.Adamın gayesi karakol,kalekol yapıp halkın güvenliğini sağlamak için değil,nasıl sindirir ezerim düşüncesinde.Lice olayı artık bütün Türkiyenin sorunu.Hemen savunmaya geçip gerçeği halktan gizleyen devlet, gittikçe güvenirliğini,inanırlığını kaybetmektedir.Devlet adına yetki kullananlar ise büyük vebal içinde.Gezi anlayışı ilk defa asla yanyana gelemiyecek olanları birlik yaptı.Bunun böyle devam etmesi halinde %50'yi evde zor tutuyoruz diyenler toz duman olur.Hadi Türkler,kürtler,ezilenler,yoksullar,emekçiler,öğrenciler,Allah için müslüman olanlar,aleviler,gayri müslimler,esnaflar,iş adamları ve daha sayamadığım herkes birbirimize sarılma ve herşeyi unutup dostluk kurma zamanıdır.Zulümden kurtulmak kendi elimizde.

  pkknın öldürme hakkı - tavsiyeci

  Karakol protestoları bdplilerin gerçek niyetlerini ortaya koydu.BDPliler askeri helikopter pistine karşı çıksa bu anlaşılır.Karakolun sağlamlaştırılmasına karşı çıkmak demek biz halk olarak pkknın karakollardaki askerleri öldürmesini istiyoruz demektir.Neticede karakol binası savunma için sağlamlaştırılıyor.Türkler Kürtlerin Diyarbakırın batısında yaşamasına müsade ediyorsa kürtler de karakollara katlanacak.