İstanbul: Dünyadan kopuk bir ada...

Hava, kara ve deniz ulaşımı durunca, İstanbul'un dış dünya ile bağlantısı koptu. Dün Türkiye'nin en büyük metropolüne gelmek veya gitmek mümkün değildi.

İSTANBUL - Hava, kara ve deniz ulaşımı durunca, İstanbul'un dış dünya ile bağlantısı koptu. Dün Türkiye'nin en büyük metropolüne gelmek veya gitmek mümkün değildi.
Atatürk Havalimanı'nda tüm uçuşlar gece 24.00'e kadar iptal edildi, transit
gemi geçişleri durduruldu ve Türkiye'nin Avrupa ile bağlantısını sağlayan TEM ve D-100 karayolunun bazı kesimleri trafiğe kapanınca İstanbul bir ada halini aldı.
Bütün uçuşlar iptal
İstanbul'daki kötü hava şartları ve görüş mesafesinin yetersiz olması nedeniyle, Atatürk Havalimanı'nda meydan dün saat 08.00'de hava trafiğine kapatıldı, tüm havayolu şirketlerinin iç ve dış uçuşları iptal edildi.
THY'den yapılan açıklamada, İstanbul'daki hava koşulları sürdüğü müddetçe hiçbir uçağın iniş ve kalkışa izin verilmeyeceği belirtildi.
TEM ve D-100 kapandı
İstanbul'un dış dünyayla karayolu bağlantısını sağlayan TEM otoyolu örceki gece Mahmutbey gişelerinden itibaren Edirne yönüne ulaşıma kapandı. Kapıkule ve İpsala'dan yurda giriş yapan TIR ve otobüsler, akaryakıt ve dinlenme istasyonlarında bekletildi. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli kent merkezleriyle ilçelerinden İstanbul'a yapılan otobüs seferleri de durduruldu. TEM ve D100(E-5) karayolunun şehirlerarası bağlantılarında
İstanbul-Ankara arasında trafik açık tutulurken, Bursa-İstanbul arası
ve Marmara Bölgesi'ndeki il ve ilçelerle bağlantısı kesildi. Bursa-İstanbul bağlantısını sağlayan Yalova'nın Süpürgelik Mevkii, dün tüm çalışmalara rağmen açılamadı.
Deniz bağlantısı koptu
Marmara Denizi'ndeki şiddetli fırtına, Şehirhatları işletmesinin tüm seferlerinin iptal edilmesinin yanı sıra, Boğazlardan yapılan uluslararası transit gemi geçişinin de durdurulmasına neden oldu. Önceki gün saat 15.30'dan itibaren şiddetli fırtına nedeniyle durdurulan transit geçişler nedeniyle Marmara Denizi'nde 80 gemi, Karadeniz açıklarındaysa beş büyük tanker açıkta bekletildi.
İstanbul'un şehirlerarası denizyolu bağlantısını sağlayan Eskihisar-Topçular, Yalova-İstanbul, Bandırma-İstanbul arasında karşılıklı yapılması gereken feribot ve arabalı vapur seferleri de dün iptal edildi.