İstanbul dünyanın en çok tercih edilen 10 kentinden biri oldu

İstanbul dünyanın en çok tercih edilen 10 kentinden biri oldu
İstanbul dünyanın en çok tercih edilen 10 kentinden biri oldu
Trip Advisor'a göre İstanbul dünyada gezmek için en çok tercih edilen 3. destinasyon oldu. İstanbul birinciliği az bir farkla kaçırdı.

RADİKAL-Dünyanın en büyük seyahat sitelerinden olan Trip Advisor, üyelerinin milyonlarca görüş ve incelemesine dayandırdığı destinasyona yönelik ‘2015 Yılı Turist Tercihleri’ ödüllerini açıkladı. Hürriyet'te yer alan habere göre bu yılki ödüllerde; çeşitli kıta ve ülkelerden 469 seyahat destinasyonu değerlendirildi. Bu değerlendirmede İstanbul dünyada en çok tercih edilen ilk 10 destinasyon arasında ilk üçte yer almayı başardı. İstanbul, listede Roma, Paris, Prag ve Buenos Aires gibi şehirleri geride bırakmayı başardı.

MİLYONLARCA ÜYESİ VAR

Listede birinci sırada Fas’ın Marakeş şehri yer alırken, ikinci sırada Kamboçya’nın Siem Reap şehri bulunuyor. Dördüncülük Vietnam Hanoi’de, Prag ise kendine beşinci sırada yer bulabildi. Seyyahların tercihlerinde Prag’ı, Londra, Roma, Buenos Aires, Paris ve Cape Town takip ediyor. Trip Advisor’dan Barbara Messing, “Destinasyonlar üyelerimiz tarafından tarih zenginliği, kültür , güzellik ve sunduğu sonsuz manzaraya göre seçildi. Üyelerimiz otel seçeneklerini  ve yemek, eğlence  yerlerini de değerlendirdi” dedi.

İŞTE EN ÇOK TERCİH EDİLEN KENTLER

1)    Marakeş Fas (Fas)

2)    Siem Reap (Kamboçya)

3)    İstanbul

4)    Hanoi (Vietnam)

5)    Prag (Çek Cumh.)

6)    Londra ( İngiltere )

7)    Roma (İtalya)

8)    Buenos Aires (Arjantin)

9)    Paris ( Fransa )

10) Cape Town (Güney Afrika)