İstanbul eksi 7'yi görecek

Son yılların en ağır kışını yaşayan
İstanbul'da sahil kesimleri hariç bütün kent karla kaplandı...

İSTANBUL - Son yılların en ağır kışını yaşayan İstanbul'da sahil kesimleri hariç bütün kent karla kaplandı, çevre yollarında da buzlanma meydana geldi.
İstanbul'da bayramın birinci günü başlayan kar yağışı bir gün arayla yeniden etkili oldu. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının daha da düşeceğini açıkladı.
İstanbul'da bugün en yüksek hava sıcaklığı 2 derece olurken kuvvetli rüzgârla birlikte kar yağışı sürecek. Hava sıcaklığı gece eksi 2 derece dolayında gerçekleşecek, yarın gece eksi 7 dereceye kadar düşecek. Yetkililer yarından itibaren kar yağışının azalacağını belirtirken hafta sonunda yeni bir soğuk hava dalgasının geleceğini söyledi.
TEM otoyolunun İstanbul-Edirne bağlantısı, karayolları raporu üzerine, çift yönlü olarak araç trafiğine kapatıldı. Şehiriçi trafik de durdu. Boğaziçi Köprüsü, TEM ve E-5 karayolunda seyreden araçlar uzun konvoylar
oluştururken, çok sayıda kaza meydana geldi. Kar yağışı ve fırtına deniz ulaşımını da olumsuz etkiledi.
Akıntı nedeniyle, 200 metreden uzun gemilerin
Boğaz'dan geçişine izin verilmedi.
Bağcılar'da bir kişi dondu
Soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle Bağcılar'da bir kişi donarak öldü. Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 40-45 yaşlarındaki kişinin, soğuk hava nedeniyle öldüğü kaydedildi.
İtfaiye de mahsur kaldı
Kemerburgaz'da Cendere Deresi taştı. Dere kenarında bulunan Hamidiye Su İstasyonu'nda kalan iki kişiyi kurtarmak isteyen itfaiye ekipleri de mahsur kaldı. Mahsur kalanlar şişme botlarla kurtarıldı.
Küçükçekmece'nin Halkalı Kayabaşı Köyü'ndeki bir mandıranın çatısı, kar yağışı nedeniyle çöktü. Enkaz altında kalan beş büyükbaş hayvan telef oldu.