İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz'ın silahını ateşlediği anların görüntüsü çıktı

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz'ın silahını ateşlediği anların görüntüsü çıktı
İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz'ın silahını ateşlediği anların görüntüsü çıktı
Halkalı'da, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın 33 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu'nu tabancayla vurduğu anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

RADİKAL - Küçükçekmece Halkalı'da, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın 33 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu'nu tabancayla vurduğu anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde, aralarında Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın da bulunduğu 3 kişi ayakta konuşurken, Ahmet Sülüşoğlu'nun motosikletiyle geldiği görülüyor. Sülüşoğlu, sağ elinde silahla birlikte motosikletten aşağıya iniyor.

O sırada, araya beyaz gömlekli bir kişinin girerek, Sülüşoğlu'nu sakinleştirmeye çalışması güvenlik kamerası görüntülerine yansıyor. Daha sonra ise İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın silahıyla birlikte Ahmet Sülüşoğlu'na yakın mesafeden ateş ettiği görülüyor.

Sülüşoğlu yere düştüğü sırada, olay yerinde bulunan bir güvenlik görevlisinin yere düşen tabancayı alarak kenara kaldırdığı dikkat çekiyor. Görüntüler, Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın Sülüşoğlu'nun başına toplanmaya çalışanları uzaklaştırmasıyla son buluyor.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, eşiyle birlikte dün gece saat 01.00 sıralarında Halkalı’da polis lojmanlarındaki evine giderken, trafikte motosikletli Ahmet Sülüşoğlu isimli bir kişi ile tartışmaya başladı. Kanlı biten tartışmanın ardından Yılmaz, dün gece 01.00 sıralarında 155 Polis İmdat Hattını arayarak, motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu’nu tabancasıyla vurduğunu bildirdi.

Silahıyla birlikte polise teslim olan Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, ifadesinde trafikte motosiklet sürücüsü ile tartışmaya başladıklarını anlattı.

Sürücü Ahmet Sülüşoğlu’nun tartışmanın ardından kendisini evinin bulunduğu Halkalı Polis Lojmanı’na kadar takip ettiğini ifade eden Yılmaz, tartışmaya burada devam ettiklerini kaydetti.

Tartışmanın ardından sürücü Sülüşoğlu’nun tehditler savurarak uzaklaştığını öne süren Yılmaz, otomobilini park ettiği sırada sürücünün yeniden geldiğini ve silah çektiğini ifade etti. Sürücünün silah çekmesiyle kendisinin de silahını çıkartarak sürücü Ahmet Sülüşoğlu’nu vurduğunu ve hemen ambulansı aradığını aktardı.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelmede sürücünün hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Motosiklet sürücüsünün silahının kurusıkı tabanca olduğu tespit edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 AY ÖNCE TERFİ ALDI

Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz’ın 2 ay önce terfi aldığı öğrenildi. Yılmaz, geçten haziran ayında Büyükçekmece, Beylikdüzü, Çatalca ve Silivri ilçe emniyet müdürlüklerinden sorumlu ikinci sınıf emniyet müdürlüğünden birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etmişti.