İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde polis müdahalesi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde polis müdahalesi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde polis müdahalesi
Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu bazı göstericiler gözaltına alındı.

İSTANBULVatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu grup basın açıklaması yapmak istedi. Açıklamaya izin vermeyen polis, gruba müdahale etti. Aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu bazı göstericiler gözaltına alındı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde polisin bazı uygulamalarını ve Grup Yorum'un da çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne operasyon söylentilerini protesto etmek isteyen Halk Cephesi üyesi bir gruba polis müdahale etti. Aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 20 kişi yaka-paça gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde saat 13.00'da toplanan aralarında Grup Yorum sanatçılarının da bulunduğu yaklaşık 30 Halk Cephesi üyesi grup pankart açıp basın açıklaması yapmak istedi. Polisin bazı uygulamalarını ve Grup Yorum'un da çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'nin basılacağına dair söylentilerin çıkmasını protesto etmek istediklerini belirten grup üyeleri basın açıklaması yapmak istedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde geniş güvenlik önlemi alan polis grubunun dağılmasını yönünde uyarıda bulundu. Grup üyeleri basın açıklaması yapmakta ısrar edince çevik kuvvet ve sivil polisler gruba müdahale etti. Aralarında Grup Yorum üyeleri İnan Altın ve Eren Olcay'ın da de bulunduğu yaklaşık 20 kişi yaka-paça gözaltına alındı. Bazı şüpheliler, 'İnsanlık onuru işkenceyi yenecek' şeklinde slogan attı. Direnen grup üyelerinin bir kaçı polis tarafından yerde sürüklenerek plastik kelepçe takıldı. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yaklaşık 20 dakika sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü önüne gelen iki kişi gözaltıları protesto etmek için birbirlerine sarılarak yere oturdu. Çevik kuvvet polisleri bu iki şüpheliyi de gözaltına aldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde polisin güvenlik önlemleri sürüyor.

(Erhan TEKTEN / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129385612938562

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eğri oturup doğru konuşursak - user995850

  "Grup Yorum'un da çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne operasyon söylentilerini protesto etmek isteyen"... "Operasyon söylentileri"ni protesto etmez kimse herhalde.

  Alkışlıyorum kahraman polisi..... - citizen

  Helal olsun polise (!)... Anlamışlar o toplantıyı yapan 30 kişilik grubun darbe yapıp seçilmiş hükümeti devireceğini...Yani bravo.., bu kadar olur yani....Bir de başlarında "sık ulan sık., vur ulan vur" diyen amirleri varsa mümkün mü bu ülkede darbe yapmak...Geçmiş olsun sizi gidi darbeciler sizi...