İstanbul Emniyeti: Biber gazıyla ölüm iddiası şaşkınlıkla izlenmektedir

İstanbul Emniyeti: Biber gazıyla ölüm iddiası şaşkınlıkla izlenmektedir
İstanbul Emniyeti: Biber gazıyla ölüm iddiası şaşkınlıkla izlenmektedir
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kadıköy'de bir kişinin atılan gazın etkisiyle kalp krizi geçirerek öldüğü iddialarını yalanladı: 13 Eylül Cuma günü Kadıköy ilçemizde yapılan uygulamalarda hiçbir yerde gaz kullanılmamıştır."

İSTANBULKadıköy’de bir barda çalışan ve geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Serdar Kadakal'ın gazdan etkilendiği iddiaları üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı. 

Yapılan açıklamada "Kadıköy İlçesindeki bir barda yemek yediği esnada kalp krizi geçiren ve orada bulunan bir doktor tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Özel Şifa Hastanesine getirilen Serdar Kadakal yapılan müdahalelere rağmen 14 Eylül Cumartesi günü saat 00.30 sıralarında hayatını kaybetmiştir. Serdar Kadakal'ın ölümünden hemen sonra bazı sosyal medya organlarında; Kadakal'ın polis müdahalesinde kullanılan gazdan etkilenmesi sonrası vefat ettiği' şeklinde provokatif içerikli haberler yapıldığı gözlemlenmiştir" denildi.


'BİBER GAZI KULLANACAK BİR OLAY YAŞANMADI'
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün resmi sitesinde duyurulan açıklamada, olay günü Kadıköy'de biber gazı kullanılmadığı belirtilerek "13 Eylül Cuma günü Emniyet Müdürlüğümüzce Kadıköy İlçemizde yapılan uygulamalarda hiçbir yerde gaz kullanılmamış ve gaz kullanılmasını gerektirecek herhangi bir olayda yaşanmamıştır" ifadesi kullanıldı


'YASAK OLMASINA RAĞMEN ALKOL VE SİGARA KULLANDI'
Serdar Kadakal'ın yakınlarının beyanlarının da yer verildiği açıklamada, Serdar Kadakal'ın yasak olmasına rağmen alkol ve sigara kullandığı dile getirilerek "Serdar Kadakal'ın işyeri ve yakın çevresi, 'Kadakal'ın 1996 yılında kalp kapakçığının değiştiği, halen kalp pili kullandığı, alkol ve sigara kullanması yasak olmasına rağmen alkol ve sigara kullandığı, kullanması gereken ilaçları düzenli olarak kullanmadığı, bu konuda eşinin kendisini sürekli uyardığı, vefat ettiği gün bulunduğu yerde herhangi bir polis müdahalesinin de olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuşlardır" denildi.

Yapılan açıklamada olayın halkı kışkırtmaya yönelik olduğu belirtilirken "Serdar Kadakal'ın herhangi bir polis müdahalesine maruz kalmadığı halde, ölüm şeklinin çarpıtılarak halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya üzerinden farklı şekilde haber yapılması şaşkınlıkla izlenmektedir. Otopsi işlemleri halen devam etmektedir. Otopsi işlemleri sonrası resmi açıklama yapılacaktır" ifadelerine yer verildi. 


HABİP ATAM / DHA


Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?


  http://www.radikal.com.tr/115082111508212

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Evet Ya! - user1107643

  Evet ya, Ethem Sarisülük de uzaylilar tarafindan vurulmustu zaten, degil mi? Gözlerimizin önünde katlettikleri Ethem hakkinda uydurduklari kuyruklu yalanlardan sonra bunlara kargalar bile inanmaz artik!

  KARDEŞİM SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ - pispor

  Roboskide savaş jetlerine talimat verildi 34 insan bombalar ile parçalandı hesabı verilmedi Hrant Dink öldürüldü hesap verilmedi altı genç insan gezi direnişi ile öldürüldü her birine bir mana bulundu şimdi biber gazı ilemi öldürüldü Serdar kardeşimiz zaten AKP hükümetine ters barda çalıştı diyor bu zaten körün istediği tek göz Allah verdi AKP ye iki göz anlamındadır Şimdi tüm akp li doktorlar gazdan ölünmez ama bardan ölünür diye hepsi bir ağızdan rapor yazar yazmayanın hayatı akp hükümeti tarafından kayar