İstanbul Emniyeti'nden HDP ilçe binasına saldırı hakkında açıklama

İstanbul Emniyeti'nden HDP ilçe binasına saldırı hakkında açıklama
İstanbul Emniyeti'nden HDP ilçe binasına saldırı hakkında açıklama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, HDP'nin Maltepe Başıbüyük'teki seçim irtibat bürosuna yüzleri maskeli kişiler tarafından silahla ateş açılmasıyla ilgili olarak 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

RADİKAL – İstanbul Emniyet Müdürlüğü, HDP'nin Maltepe Başıbüyük'teki seçim irtibat bürosuna yüzleri maskeli kişiler tarafından silahla ateş açılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yayınladı. Açıklamada olayda kullanılan araçların tespit edilerek bulunduğu ve toplam 4 kişinin gözaltına alındığı, şüphelilerin adliyeye sevk edildiği açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

"19 Kasım Pazartesi günü saat 22.40 sıralarında Maltepe Halkların Demokratik Partisi (HDP) binasına yüzleri maskeli kişilerce ateşli silahla zarar verilmesiyle ilgili olarak Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, şüpheli kişilerin olay yerine iki araç ile geldikleri, aynı araçlar ile olay yerinden ayrıldıkları anlaşılmış ve araçların plakaları tespit edilmiştir. Araçlardan birisinin kiralık araç olduğu ve M.K. isimli erkek kişiye kiralandığı anlaşılmış, yapılan çalışmalarda araç Aydınevler Mahallesi'nde park halinde bulunmuş ve araç içerisinde bulunan A.Ş. yakalanmıştır. Olaya karıştığı tespit edilen diğer araç ise Maltepe Merkez Mahallesi'nde park halinde görülmüş ve 20 Kasım Salı günü saat 11.00 sıralarında araca binmek üzere olan T.B., O.Y. ve G.O.T. yakalanmış, yapılan üst aramasında O.Y. ve G.O.T.'nun üzerinden 2  ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. Ayrıca araç içerisinde dolu fişek bulunmuştur. Olay yerinde ilgili birimce yapılan incelemede, 7  av tüfeği kartuşu, 2  av tüfeği kartuş tapası ve  9 mm 2 boş kovan bulunmuştur. Gerekli izinler alındıktan sonra şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuru elde edilememiştir. Şüpheliler bugün adli makamlara sevk edilmiştir."