İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi

İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi
İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi
İstanbul Emniyeti'ne düzenlenen saldırıyı gerçekleştirenin kadın saldırganın parmak izi bilgilerini de değerlendiren polis, öldürülen teröristin Elif Sultan Kalsen olduğunu tespit etti.

RADİKAL - İstanbul Emniyeti'ne düzenlenen saldırıyı gerçekleştirenin Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi. Kalsen'in ismi, daha önce birkaç olayda "canlı bomba" olarak geçmiş, yaptığı basın açıklamalarıyla iddiaları yalanlamıştı.

Üst düzey bir Emniyet yetkilisinden alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına silahlı saldırı düzenleyen kadın teröristin yapılan parmak izi karşılaştırması sonucunda, Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.

Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı.

7 Ocak günü Sultanahmet'teki Emniyet Turizm Şube Müdürlüğü girişindeki polis noktasına yapılan ve 1 polisin şehit olduğu intihar saldırısında ölen kadının da Elif Sultan Kalsen olduğu öne sürülmüş, ancak Adli Tıp'a giden Kalsen Ailesi, ölen kişinin kızları olmadığını açıklamıştı. Canlı bombanın da Çeçen uyruklu Rus vatandaşı Diana Ramazova olduğu belirlenmişti. (DHA)

Elif Kalsen'in babası: Polise ateş açan kızım değil

Sultanahmet'teki saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Elif Kalşen kimdir?