İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi

İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi
İstanbul Emniyeti'ne saldırıyı gerçekleştirenin kimliği belirlendi
İstanbul Emniyeti'ne düzenlenen saldırıyı gerçekleştirenin kadın saldırganın parmak izi bilgilerini de değerlendiren polis, öldürülen teröristin Elif Sultan Kalsen olduğunu tespit etti.

RADİKAL - İstanbul Emniyeti'ne düzenlenen saldırıyı gerçekleştirenin Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi. Kalsen'in ismi, daha önce birkaç olayda "canlı bomba" olarak geçmiş, yaptığı basın açıklamalarıyla iddiaları yalanlamıştı.

Üst düzey bir Emniyet yetkilisinden alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına silahlı saldırı düzenleyen kadın teröristin yapılan parmak izi karşılaştırması sonucunda, Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.

Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı.

7 Ocak günü Sultanahmet'teki Emniyet Turizm Şube Müdürlüğü girişindeki polis noktasına yapılan ve 1 polisin şehit olduğu intihar saldırısında ölen kadının da Elif Sultan Kalsen olduğu öne sürülmüş, ancak Adli Tıp'a giden Kalsen Ailesi, ölen kişinin kızları olmadığını açıklamıştı. Canlı bombanın da Çeçen uyruklu Rus vatandaşı Diana Ramazova olduğu belirlenmişti. (DHA)

Elif Kalsen'in babası: Polise ateş açan kızım değil

Sultanahmet'teki saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Elif Kalşen kimdir?


  http://www.radikal.com.tr/132652413265243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O zaman soralım - New User

  Yine bu terörist "Elif Sultan Kalsen" çıkmazsa kime ne diyeceğiz? Bir de twitterda, canlı bomba olan birinin sonra dirilip tekrar canlı bomba olmasını normal zanneden enterasan bi beyin özürlü trol takımı var. Şimdi troller arasındaki yeni trend de şu "niye terörist demiyosunuz? destek mi oluyonuz?" şeklinde... Bir zamanlarda terörist demeyin "unsur" deyin diyen tipler. Ne diyelim zaten herkes akliselim olsa, sıkıntı yaşanmazdı ülkemizde. Bu nasıl 'Yeni Türkiye' anlamadım!

  Çok yazık gencecik insanlar.... - hllcvl

  Sultanahmet saldırısından itibaren Elif Sultan Kalsen zaten tehlikeli olmaya başlamıştı, temizlenmesi gerekiyordu. Olur ya bi yerde öter falan... Hem örgütü hem başkaları(!) için fazla riskli bir durumdu... Yazık gencecik insanlara.... Birileri bir şeylerin düğmesine bastı sanırım...

  kafa buluyorlar galiba - efeg27

  Resimdeki kadın beyaz tenli kızıl saçlı kimliği tespit edildi denen Elif Sultan Kalsen ise bildiğiniz kara kız... hemde parmak izi ile tespit edilmiş! ten rengini bu kadar değiştiren ürün varda neden kimse bilmiyor? üzgünüm ama yine beceremediniz ve şu kız da bir türlü ölemedi, üç yıldır 5 kez canlı bomba oldu şimdide eylem yapıp emniyet müdürlüğüne açıktan saldırıyor. Dünkü zırdeli teröristlerden sonra bugünde zırdeli teröristler eyleme devam ediyor tabi yersek.