İstanbul geceleri araçlar için güvensiz

İstanbul'da kundaklanan araç sayısı 17. gün sonunda 62'ye çıktı.

İSTANBUL/ANTALYA - İstanbul'da kundaklanan araç sayısı 17. gün sonunda 62'ye çıktı.
Kanarya Mahallesi Turna Caddesi Penguen Sokak'ta iki kamyonet ateşe verildi. Sefaköy'de de bir minibüs kundaklandı. Bir kamyonet de TEM otoyolu yanyol Sefaköy mevkiinde devriye gezen polis ekiplerince yanarken görüldü. Polis, kullanılmaz hale gelen kamyonetin, çalıntı olabileceği ve bu yüzden yakılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Eminönü'nde de bir otomobil kundaklandı.
İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nden yapılan açıklamada araç kundaklama ve bombalama eylemleri kınandı. Dernek, "Yaşananlar Kürtlere karşı telafisi olmayan şiddet ve ayrımcılık olaylarına zemin yaratabilir" uyarısında bulundu.
Barı ateşe veren bir kişi yakalandı
Antalya'nın Alanya ilçesinde bir kundakçı yakalandı. Saray Mahallesi'nde bir otomobili üzerine benzin dökerek yakan bir kişi, daha sonra bir çarşı merkezindeki işhanının girişinde bulunan eski kanepeleri ateşe verdi. Olaydan bir saat sonra Keykubat Caddesi'nde bir barı kundaklayan kişi, bir apartmanın giriş katını da benzin dökerek yakma girişiminde bulundu. Polis, A.K. isimli zanlıyı kaçmaya çalışırken yakaladı. Zanlının, terör örgütüyle bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor. (Radikal, aa)