İstanbul hızla yükseliyor

İstanbul hızla yükseliyor
İstanbul hızla yükseliyor
İmparatorluklara başkentlik yapan İstanbul'un siluetinde gökdelenler hızla artıyor.

Boğaz ve Haliç kıyısındaki tarihi binaların ardından yükselen gökdelenlere sürekli bir yenisi ekleniyor. Maslak’taki gökdelenlerin ardından, Şişli Bomonti’de gecekonduların arasında dev binalar yükseldi. 4. Levent Emniyet Evleri’nde 4-5 katlı apartmanların yerini gökdelenler aldı.

İstanbul ’da 1990’larda başlayan gökdelenli yaşam , Levent-Maslak hattında hız kazanırken son yıllarda kentin diğer bölgelerine de sıçradı. Artık Fulya, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Ataşehir, Kozyatağı ve Esenler gibi kentin diğer bölgelerinde de gökdelenlere rastlanıyor.

En yüksekler
261 metrelik Sapphire, 210 metrelik Anthill, 181 metrelik İş Kuleleri, İstanbul’un tamamlanmış en yüksek gökdelenleri. İstanbul’da Varyap Meridian, Şişli Plaza, Tekstilkent Plaza, Koza Plaza, Akmerkez, Metrocity, Mashattan, Kempinski Residences Astoria, Tekfen Tower, Kanyon, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü, Süzer Plaza, Polat Tower, Selenium Residence, Sun Plaza, Palladium, Marriott Otel , Uphill Court, Myworld, Incity gibi yüksekliği 100 metreyi aşan pek çok bina bulunuyor.


  ETİKETLER:

  Haliç

  ,

  İstanbul

  ,

  Kanyon

  ,

  Otel

  ,

  Yaşam

  ,

  Garanti

  ,

  Plaza

  ,

  ,

  emniyet