İstanbul için ikinci uyarı geldi!

İstanbul için ikinci uyarı geldi!
İstanbul için ikinci uyarı geldi!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı. Atatürk Havalimanı'nda yıldırım düşmesi sonucu bir görevli hastanelik oldu.

RADİKAL - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde İstanbul 'un Avrupa yakasında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanakların, zamanla etkisini artırarak il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Vatandaşlardan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İSTANBUL YAZ YAĞMURLARININ ETKİSİ ALTINA GİRİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi de akşam saatlerinde kenti etkisi altına alması beklenen şiddetli yağış konusunda vatandaşları uyardı.

Belediyeden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre İstanbul bu akşam saatlerinden itibaren yaz yağmurlarının etkisi altına giriyor. Yağışların önce Avrupa yakasında, gök gürültülü, sağanak ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Şiddetli yağış kısa sürede içinde tüm İstanbul'da etkili olacak. Yağmurun 15-20 dakikalık aralıklarla metrekareye ortalama 18-27 kg yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Yaz yağmurların ani yağması nedeniyle bazı bölgelerde göllenme ve trafikte aksamalara neden olabilir. Meteorolojik ihbar doğrultusunda, AKOM, İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü ekipleri hazır bekletiliyor."

HAVALİMANINA YILDIRIM DÜŞTÜ

İstanbul'a akşam saatlerinde etkisi altına alan sağanak yağış Atatürk Havalimanı'nda da etkili oldu. Apronda görevli 2 personelin yakınına yıldırım düştü. Görevlilerden biri hastanelik oldu.
(Ajanslar)