İstanbul-Kocaeli arası 'zehirli' varil paniği

Gebze ilçesine bağlı Şekerpınar beldesi ile İstanbul'un Tuzla ilçesi sınırındaki yeşil alana bırakılan ve içinde kimyasal madde olduğu sanılan beş varil paniğe neden oldu.

KOCAELİ - Gebze ilçesine bağlı Şekerpınar beldesi ile İstanbul'un Tuzla ilçesi sınırındaki yeşil alana bırakılan ve içinde kimyasal madde olduğu sanılan beş varil paniğe neden oldu. Bölge halkı, çevredeki yılanların ölmesine yol açan ve ağır bir koku yayan varillerin kaldırılmasını istedi.
Boş araziye bırakılan ve üzerinde sadece 'BM' yazan varillerin farkına 10 gün önce varıldı. Şekerpınar Beldesi Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Tefil, "Varillerin bırakıldığı noktanın Tuzla sınırında olması nedeniyle Tuzla Belediyesi'ne bildirdik. Birkaç kişi gelip baktıktan sonra gitti. Bir daha gelen olmadı. Variller duruyor" dedi.
Bölgede canlı ölümleri yaşanmaya başlandığını belirten Tefil, "Varillerin bulunduğu alanda iki yılan ölüsü bulduk. Demek ki canlılar için tehlikeli bir madde. Çevredeki insanımızın sağlığından endişe duyuyoruz. Bu variller en kısa sürede buradan alınıp incelenmeli" diye konuştu.
Şekerpınar sakinleri de, sıcak nedeniyle varillerden sızan maddenin çevreye ağır bir koku yaydığını belirterek şunları söyledi:
"Atıklar yağmurla birlikte tarım alanlarının sulandığı kuyulara gidiyor. Burada yetişen ürünler sofralarımıza gelecek. Kim bilir kaç kişi bu nedenle hastalanacak. Bir an evvel burada inceleme yapılması gerekiyor."


    http://www.radikal.com.tr/7517007517000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.