İstanbul polisi gerilimi düşürme kararı aldı

İstanbul polisi gerilimi düşürme kararı aldı
İstanbul polisi gerilimi düşürme kararı aldı

Yedi gündür devam eden gösterilerde polisle eylemcier sık sık karşı karşıya geliyordu.

Yedi gündür süren Gezi Parkı eylemleri nedeniyle İstanbul Emniyeti'nde kriz masası kuruldu. Bütün Şube Müdürleri toplantı yaparak gerginliklerin nasıl giderileceği yönünde görüş bildirdi.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Yedi gündür süren Gezi Parkı eylemleri nedeniyle İstanbul Emniyeti'nde kriz masası kuruldu. Bütün Şube Müdürleri toplantı yaparak gerginliklerin nasıl giderileceği yönünde görüş bildirdi. İşte toplantıdan çıkan kararlar;

- Polis, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi gibi, sadece bulunduğu bölgeyi koruyacak.

- Eylemcileri dağıtma yönünde bir girişimde bulunmayacak.

- Biber gazı, çok zorunlu haller olmadıkça kullanılmayacak.

- Gerginliği artırabilecek her türlü eylemden kaçınılacak.

- Zorunlu haller olmadıkça gözaltı işlemi uygulanmayacak.

- Marjinal guruplar taşlı sopalı saldırı yapması durumunda bunlara acil müdahale edilecek ve taraftar toplamalarının önüne geçilecek.

Yapılan toplantıda aynı zamanda şu değerlendirmede bulunuldu; Eylemlerde yapılan siyasi açıklamalarla gerginlik iyice düştü. Hafta sonu Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın göstericilerle görüşmesiyle eylemlerin bitmesi öngörülüyor.


  http://www.radikal.com.tr/1136269113626911

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  emniyet kendi kararını mı alıyor? - nej

  Emniyet böyle kendi kararlarını kendi alabiliyor muymuş? Çok başıboş kalmışlar Afrika gezisi sırasında

  YETMEZ - pispor

  Bu uygulama tüm ülkede uygulanmalıdır ayrıca polis yetki ve selahiyetlerinde kısıtlamaya gidilmeli ne ya sanki İsmet İnönü dönemini yaşıyoruz "memurun düğmesi koparsa hapis"gaz yerinede milli içkimiz olan ayran dağıtmalıdır polis.

  Görev tanımları bu değil miydi zaten? - hfy

  Polisin görev tanımı bu değil mi zaten? Mevcut durumda ne yaptıklarını da söyleseler ya. Bu konuda bir belgesel çekmek isterlerse sosyal medyadaki görüntüleri kullanabilirler. Numarası bantlanmış kasklardan evlerin içine gaz atan polislere kadar ne ararlarsa mevcut.

  bu haberin bu gece - ahanda

  full tyalan oldugu tum turkiyede kanitlanmistir

  Erdogansiz Turkiye manzaralari - ohabey

  Erdogan gitti ulke nefes almaya basladi.

  ben de yedim! - emrahadilcan

  "Marjinal guruplar taşlı sopalı saldırı yapması durumunda bunlara acil müdahale edilecek ve taraftar toplamalarının önüne geçilecek." e polis belli yerlerde duruyorsa nasıl olacak o iş? moleküler transfer teknolojisi mi geliştirmişler? ha bir de kimin taraftar kimin marjinal olduğuna, kaç kişi bir arada yürümenin "toplaşma" olduğuna bizim tanıdığımız polis karar verecekse o iş yatar haci!

  Polis - Turkuvaz

  Neden baştan bu şekilde düşünmediniz ? Dünya'ya rezil olduk. Polisimiz ne zaman sosyalleşecek ? Ne zaman gelişmiş ülke normlarına girecek ? vallahi şiddet denildiğinde akla asker gelmiyor hep polis geliyor nedense ? Dilerim bundan sonrası iyi olur.