İstanbul sabaha kadar ayakta

Her yılbaşı büyük eğlencelerin yaşandığı İstanbul yeni yılı yine ayakta karşılayacak.

İSTANBUL - Her yılbaşı büyük eğlencelerin yaşandığı İstanbul yeni yılı yine ayakta karşılayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT'nin yılbaşı gecesi 23.00-05.00 arasında otobüs seferleri yapacağını duyurdu.
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş de (İDO) dört günlük yılbaşı tatili süresince artacak yoğunluğa paralel olarak sefer sayılarını artıracak ve rezervasyon tarihlerini genişletecek. Ek seferlere dün başlayan Yenikapı-Bandırma-Yenikapı feribot hattı 2 Ocak 2002 Çarşamba gününe kadar günde karşılıklı üç sefer, Yenikapı-Yalova-Yenikapı feribot hattı ise günde sekiz sefer şeklinde işleyecek. İSKİ, tüm İstanbul'da tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri ve nöbetçi ekip sayısını artıracak.
Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı beş ekip, yılbaşı gecesi saat 20.00'den itibaren yeme, içme, konaklama ve eğlence yerlerini denetleyecek.
İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinde de görevli sayısı iki kat artırılacak. Sağlık Komuta Merkezi'nde ve tüm acil yardım istasyonlarında da olağanüstü talebe karşı özel hazırlık yapıldı.