İstanbul sıcak rekoru kırdı

Sıcakların dün Türkiye'de iki can aldığı belirtildi. 26 yaşındaki Ramazan Demir, Sakarya'da yüzerken kalp krizinden öldü.

İSTANBUL - Sıcakların dün Türkiye'de iki can aldığı belirtildi. 26 yaşındaki Ramazan Demir, Sakarya'da yüzerken kalp krizinden öldü. Aydın'da plajda fenalaşarak ölen 60 yaşındaki Mustafa Konar'ın da sıcağa bağlı kalp krizi geçirdiği sanılıyor.
Şile'de dün ölçülen 41.2 dereceyle İstanbul'un haziran sıcaklık rekoru kırıldı. Bugüne kadar kentte en yüksek sıcaklık temmuzda 45 dereceydi.
34 kişi hastanelik oldu
Sıcaklar kentte 34 kişiyi hastanelik etti. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri dün saat 14.00'e kadar sıcaklara bağlı olarak açık alanda rahatsızlanan 10 ve evlerinde rahatsızlanan 15 kişiye müdahale edildi. Dokuz kişi de ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Sıcaklar yüzünden Nişantaşı'ndaki yüksek gerilim hattında elektrik arızası meydana geldi. Nişantaşı, Teşvikiye ve Osmanbey'e yaklaşık altı saat elektrik verilemedi. İstanbul'da sıcaklar nedeniyle bir haftada çıkan 1151 yangınının ardından itfaiyede izinler kaldırıldı. Şişli Belediyesi 31 Ağustos'a kadar personelin çalışma saatlerini düzenledi. Belediye sağlık poliklinikleri 24 saat ve belediyeyse saat 24.00'e kadar açık.