İstanbul TOMA'sını seçiyor! Peki, sizin TOMA'nız hangisi?

İstanbul TOMA'sını seçiyor! Peki, sizin TOMA'nız hangisi?
İstanbul TOMA'sını seçiyor! Peki, sizin TOMA'nız hangisi?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "Artık her şeyi halka soracağız" demesinin ardından "İstanbul TOMA'sını seçiyor" şeklinde esprili bir afiş hazırlandı.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin ardından sık sık çevresel konularla ilgili açıklama yapmak durumunda kalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz günlerde "Bir otobüs durağının yeri bile değişse halka sorulacak" demişti. Topbaş'ın bu sözünden yola çıkan bir grup, "İstanbul TOMA’sını seçiyor” şeklinde esprili bir afiş hazırlandı.

SİZİN TOMANIZ HANGİSİ?

"Bobiler" isimli sitede paylaşılan tasarım oldukça kısa bir süre içerisinde sosyal medyaya yayılma başarısını gösterdi. Afişi ciddiye alanlar olduğu gibi şimdiden kendi TOMA'sının hangisi olduğunu belirtenlerin sayısının hiç de az olmadığı gözlendi. 3 Farklı TOMA tasarımın yer aldığı afişlerde Osmanlı motiflerinin yer aldığı "Ottoma", daha çevrevci bir görünüme sahip olduğu gözlenen "Yeşil Toma" ve her zamanki görünüme sahip "Klasik Toma" halkın beğenisine sunulmuş durumda. "Bobiler" isimli sitede 'visualflame' nickli üyenin hazırladığı afişte ise bir takın ifadeler yer alıyor:

“Toplumsal, demokratik taleplerle mücadele etkinliğini artırmak için yeni bir projeye imza atıyoruz. Proje kapsamında kullanılan orantısız güç yetersiz bulunduğu için 35 yeni TOMA güvenlik güçlerine katılıyor. Bu çerçevede alınacak TOMA’ların konseptini siz değerli İstanbul halkına soruyoruz.”


  http://www.radikal.com.tr/113868111386816

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TOMA lanmadan Tomalasak - a-kill

  Bu TOMA denilen alet, son günlerde ilginç polsi eylemlerinin merkezi oldu. Su sıkarak dağıtması gerekirken müthiş bir Türk buluşu oldu. Suyun içine gaz koydular. Üstelik nasıl bir dozda koydularsa insanı mahvediyor. Acaba İsrail böyle bir vahşeti Filistinli kardeşlerimize yaptı mı? Onun için TOMA yı cazip göstermin gereği yok.

  TOMA DOMA ROMA - pispor

  tamamen saçmalık eskiden Osmanlıda medreselerdeki muallim ve öğrenci arasındaki falaka sopanı seç anlamında

  İstanbul TOMA'sını seçiyor! Peki, sizin TOMA'nız hangisi? - UygarTurkiye

  Bilhassa Istanbulda olan ve Tomalarin kullanildigi olaylardan sonra, Toma bir UTANC simgesi haline gelmistir. Halk boyle bir soru sormak bile, onlari resmen aptal yerine koymaktir. Mademki boyle alay ediyorlar, icine suyla birlikte biber gazi karistirdiklarinin uzerine biber resimi koysunlar....

  ... - Kharon

  En etkili hangisiyse o olmalı.

  Referandum - esiroglu

  Ben son günlerde ilgimi çeken bir soruyu Kadir Topbaş beye sormak istiyorum. Kadir bey İstanbulun fethini her yıl şaşaalı bir şekilde kutluyorsunuz. O fethin sembolü ayasofya camiidir malum olduğu üzre. Ayasofya camisini açmak için bir referandum yapma fikriniz var mı? Kapatanlar halka sormadılar falan bahane değildir. Ayasofya kapalı oldukça İstanbulda ingiliz işgali devam ediyor demektir. Açılmasını isteyenler onlarca defa eylem yaptı. Şiddet kullansalar, camiyi işgal etseler refaeranduma sunar mıydınız ya da sunar mısınız?

  Seçim bizim mi? - cchapulcu

  Ottoma'ya gülsuyu, Green Toma'ya rakı, Klasik Toma'ya da biber gazı solüsyonu konulmalı. Sonra seçimi halka bırakmalı :) Ben mesela klasik severim, biber gazlı.. :)))